Vectram Yag Yakiyor

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
:good: arkadaşım bendede 97 cd var yorumları okudum benim motorda bir sorun var heralde ortalama 5000 km bir yağ değiştiririm bir gr eksilmez castrol magnatech 10/40 yağ kullanıyorum motor 154 binde sana tavsiyem restore motor onarıcı diye bir yağ katkısı var 25 ytl civarında içinde metal parçacıkları var gerçekten işe yarıyor 1600cc bmw de kullanmıştık rektifiyeyi 2 sene kadar uzatmıştı kastamonuda bulabilirsen tavsiye ederim ankaraya yolun düşerse opel yetkili servisi opis in marketinde satılıyor yani onlar bile işe yaradığını kabul ediyor 1000 ytl büyük para inşallah yardımcı olabilmişimdir

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
du-pont un teflon katkılı yagından da kullanabılırsın.lıtresı 60 mılyon ama cok ıse yarıyo.hararetı yarıya ındırıyor

kdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mustice' Alıntı:
Arkadaşlar Bu Siteyi Tesadüfen Yeni Farkettim Ve Hemen üye Oldum Ben Bir Vectra 99 Cd Kullanicisiyim Aracim 140.000 De Benim Sorunum Ise Her 5.000 Km 1 Litre Yağ Eksiltiyor Bulunduğum Yerde Yetkili Servis Yok özele Daniştim Bana Sekman Piston Bişeyler Söyledi 1.000 Ytl Yi Bulur Dedi Benim Ne Yapmam Gerekiyor Bilgilendirirseniz Sevinirim Teşekkürler

kesinlikle yalan söylüyorlar, koydukları yağın kaliteli birşey olduğundan emin ol. bana da aynısı oluyordu, sekman piston sayıp duruyorlardı. en son geçen sene komple bir bakımdan sonra uzun yolda 300km civarı gittikten sonra check oil level deyince tepem attı dönüşte koyduğunuz yağı görecem dedim acayip antin kuntin komili mısırözünden bozma dandik bir yağ koyuyorlar adamlar. üç kuruş için bu üçkağıdı yapıyorlar. bırak onu mobil koy bakalım dedim hiçbir sorun kalmadı. tanımadığın biyerse yağ koyarlarken başlarında dur. hoş benimki tanıdıktı ama %90'ı terbiyesiz olduğu için 600 milyonluk bakımda 6(?)-7lt. kaliteli yağ 50-60 milyonsa bu sofralık zeytinağını koyup edecekleri 40-50 milyona tamah ediyor şerefsizler.

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kastamonu da Şahin opel var götür göster derim ama eksilttiği yağ gayet normal bizde var vectra cd 800,000 km de daha rektefiye fln da yaptırmadık anca seninki kadar fln eksiltiyor oda contadan kaynaklanıyor yani motorun ömrü öyle 150-200 binde bitecek gibi değil.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla ben gram eksiltmiyorum ama motor yeni. sonuçta çokta yüklenmiyorum.sakin kullanıyorum.Kullanıma göre ohc motorlar yağ değişimine kadar 0.5-1 lt yakabiliyor.herkesten sorunsuz arabalardan biliyoruz bunu.bence sadece subap lastiklerini felan yenilet.sonuçta bakım yaptım der geçersin.ama piston*-sekman işine emin olmak için bir ustayla karar verme.

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de ayni sorun var. usta komple motor sökülmeli dedi. 5000kmde 1 litre yag koy. bisi olmaz dedi.

bende yazin trigger kayisi (zahnriemen) degistirmeyi düsünüyorum,hazir sökülmüsken onada baktiricam. bakalim ne olacak...

ama sizce degermi yoksa böyle kullanayim mi?

birde usta yag ekledi. gitti arkadan bir ibrikle getirip koydu,mobil koysam daha mi az yakar yani? yoksa ucuzundan bisi alip üstüne ekliyeyim mi?

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Bagaja 1 litrelik Shel Helix 10x40 koydum. 1-2 haftada bir yağı kontrol ediyorum. Biraz eksilirse göz kararı azıcık ekliyorum.

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mustice' Alıntı:
Arkadaşlar Bu Siteyi Tesadüfen Yeni Farkettim Ve Hemen üye Oldum Ben Bir Vectra 99 Cd Kullanicisiyim Aracim 140.000 De Benim Sorunum Ise Her 5.000 Km 1 Litre Yağ Eksiltiyor Bulunduğum Yerde Yetkili Servis Yok özele Daniştim Bana Sekman Piston Bişeyler Söyledi 1.000 Ytl Yi Bulur Dedi Benim Ne Yapmam Gerekiyor Bilgilendirirseniz Sevinirim Teşekkürler

arkadaşlar benim babam yaklaşık 35 yıllık(hatta 40 denebilir çıraklıktan itibaren sayarsak) motor ustasıdır.dizel motoru.babam her zaman şunu söyler; "SAĞLIKLI MOTOR YAĞ YAKMAZ".ben onun yalancısıyım ama bencede doğru.sağlıklı motor neden yağ yaksınki?muhakkak bir yerde bir anormallik vardır.benim aracımda da 10.000(onbin) km.de 0.400 ml.yağ eksiltiyor.aracım 278300 kmde .egzostan mavi duman atma diye birşey yok.babamla araştırdık ve neden yağ eksilttiğini bulduk.vectra ların a kasalarında motor üst kapağında mantar conta kullanılmış.zamanla kapak vidaları gevşeyerek contanında yardımıyla buralardan yağ sızıntısı yapıyor.zamanla anlaşılıyor.
şimdi gelelim asıl meseleye arkadaşın aracı 99 model,opel vede 144.000km gibi astronomik olmayan bir kmde..bence senin motorda diilde contalarda falan bişey olmasın.144000 km çok bi km değil.

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun o contalarda orasi kesin ama degisimi baya bi zahmetli... cogu kisi degmez. yag koy yada araci sat diyor... dedigim gibi kayis degisirken zaten motor baya bi aciliyor. o sirada orayida yaptirmayi düsünüyorum...

yaw bu motorlari nasil mühendisler dizayn ediyor... töbe töbe

benim alet 125binde 5000kmde 1 litre yakiyor. bir arkadas yukarda opele göre bu normal demis... e napalim arada kontrol edicez yagi :)