Vectra mı Satıp Astra J alayım mı?

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Vectra mı Satıp Astra J alayım mı?

Vectranın efsane motoru 2.5 cdx v6  of diyorum  greatt

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

duanka link' Alıntı:
sayın drwaverunner
aracın sağlamlığı,kabortası ve motoru hakkında yorum yapamam ama dış örünüşe eşit vermişiniz.duygusal bir yaklaşımdan fala olmuş,şaşırdım gerçekten  steering

Sn. Duanka,

şaşıracak bişey yok :)

ևok net yazdım aslında: Dış görüntü tasarımı olarak Vectranın o kasasına hayranlığım olduğundan ikisine de eşit veririm. İkisinin de dış görünüşe hayranım.
Mesela bana Insignia'nın mı Vectra'nın mı dış görünüşü derseniz ben hayranlığımdan dolayı Vectra derim.

Araçların dış tasarımlarına hayranlık duyarken kendimi o yılların koşullarında ve diğer alternetifleri de düşünerek yorumluyorum. 1997-98 yıllarında Vectra'nın çıktığı zamanlar ses getirmişti. ֖n kaputun kaslı gövdesi ve bunun yan aynalardan sonlandırılması muntazamdı.

Bu konu tartışma götürür çünkü biraz kişisel göz zevkleri ile bağlantılı sanırım :)

Kendi adıma konuşursam iki aracı da satın alıp bindiysem diyorum ikisinin de tasarı mı güzeldir diyorum :)

Dediğiniz gibi duygusallık da olabilir karşlaştırmamda ama zaten yazdığım bazı mesajlarda zaten diyorum biraz taraflı yazmış olabilirim diyorum, çünkü bir fanatiklik var :)

Astra J'deki yenilikçilik tartışmasız zaten ama Vectra'da yıl olarak yıllanmışştır ama bir Opel devrimidir :) Amma abarttım bee :)

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

son cümlenize aynen katılıyorum ;D

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Astra J'deki yenilikçilik tartışmasız zaten ama Vectra'da yıl olarak yıllanmışştır ama bir Opel devrimidir :) Amma abarttım bee :)
Bence abartmamışsınız. Kesinlikle bir Opel devrimidir. 97 CD Otomatik aracı iyi biliyorum, benim değildi samimi bir arkadaşımda vardı. Daha önce de yazmıştım doksanlı yılların Alman araçları mükemmel araçlardı.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

goxb link' Alıntı:
Bence abartmamışsınız. Kesinlikle bir Opel devrimidir. 97 CD Otomatik aracı iyi biliyorum, benim değildi samimi bir arkadaşımda vardı. Daha önce de yazmıştım doksanlı yılların Alman araçları mükemmel araçlardı.

Araca dışarıdan bakmak başka bişey ama kullandıktan sonra şöyle geçip karşıdan bakmak daha başka bişey :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O yüzden mutlaka Astra yı kullanmak gerekiyor :D almak için

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
[quote author=goxb link=topic=747.msg12295#msg12295 date=1299408020]

Araca dışarıdan bakmak başka bişey ama kullandıktan sonra şöyle geçip karşıdan bakmak daha başka bişey :)
[/quote]
Yok epeyce kullandım, sizin kadar olmasa da epeyce bilgi sahibiyim. Peki siz o araçtan sonra Corsa'ya nasıl binebildiniz? :-[

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

O araçtan sonra Corsa 1.2 Twinport'a bindim Sonra Corsa D. 1.4'e.

O geçiş sürecinde şoktaydım birşey hatırlamıyorum :) Hayatımın o süresi yok bende :)

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

O zaman vectrada olupta şimdi astrada olmayan ne var?

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

deathburn link' Alıntı:
O zaman vectrada olupta şimdi astrada olmayan ne var?
Herhangi birşey yok Astranın fazlalığı var. Rüzgar sesi, tıngırtı, lokurtu, tınlama ... 011zaa
1996-2000 şartlarında muhteşemdi. Düşünsenize 15 sene sonra şu andaki araçlarımıza nasıl bir gözle bakacağız.