vectra lpgde çok yakıyor

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim motor sürekli ara sokaklarda gezersem benzinde o kadar veya belki biraz daha fazlasını yakıyor ama; lpg de bu rakamlar anormal geldi bana... sen iyisimi sök at o lpg kitini yada ustanı değiştir. Nacizane fikrim...

melis45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende simit tüp var, en zor enjekte edilen tip yani..
1 gram gaz yokken 20 tllik opetten gaz alıyorm, 120 km yol yapıyorum.. (maşallah)
Otomatik vites araçta lpg nasıl randıman verir bilmiyorm, umarım sorun çözülür..
benim tankımda simit tüp ama tank boşken 120 km yapman çok şaşıdım dolu olsa bile 20 tllik gaz ile 120 km yapman biraz zor motor 1.6 sa olabilir ama 2.0 yapacağın maksimum 90 km/ 100 km olabilir ölçümün yanlış sanırım.

OnunAdıHektor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başta ben olmak üzere kimse inanmıyordu, benzinle birliktemi yakıyor diye birkaç ustaya gösterdik, mümkün olmadığını söylediler.. büyük motor uzun yolda az yakar dediler.. defalarca denedik..
Ankara-Eryaman... Kırıkkale arası her hafta 2-3 kere gidip geliyorum, deneme fırsatım çok oluyor..
Ortalama hızım 90-140, genel 110.. yol sıkı virajlı ve yokuşlu..

melis45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel 2.0 motorlar şehir içinde çok, uzun yolda ise diğer araçlardan az yakar hatta 1.6 dan da az yakabilir aracın bakımlı ve lpg ayarlarında iyiyse.opeller diğer araçlardan ayıran ve yakıtın iyi olmasının sebebi termostatın 97 derecede açmasıdır diğer araçlar 92 derecede açar bu yüzden yakıtı uzun yolda iyidir benim aracım otm oluşundan şehir içi yakıtı biraz fazla uzun yolda ise az yakar hatta seninkinden bile az yakabilir nedeni ise motor devirini otomatik kendi ayarladığı için ne yaparsan yap otm aracı devirsiz kullanma şansın yok.

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyide manuel vitesli bir araçta 4.vitesle çıktığı yokuşu otomatik araç 3. viteste çıkıyor nasıl az yakacak manuelden anlamadım 4. viteste devirsiz kullanıyorsunuzdur demeyin sakın otomatik vites yokuşlarda kafasına göre takılıyor bence

OnunAdıHektor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyide manuel vitesli bir araçta 4.vitesle çıktığı yokuşu otomatik araç 3. viteste çıkıyor nasıl az yakacak manuelden anlamadım 4. viteste devirsiz kullanıyorsunuzdur demeyin sakın otomatik vites yokuşlarda kafasına göre takılıyor bence

katılıyorum, şanzuman hıza göre ayarlandığı için, aracın net ağırlığını bilemiyor.. nitekim mekanik vitesli araçta 5 kişi ile söz konusu yokuşu 4te çıkamazsınız.. otomatk araçta programlanırken bunlar göz önünde bulunduruluyordur diye düşünürüm..

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş geleneksel yöntemi denedin mi.
Fulleyip 100-200 km kullanıp tekrar fullemek gibi?

melis45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün lpgyi fulledim 31.5lt aldı içindede sanırım 5,6 ltre vardı tankım 43 ltlik100 km yol yapıp tekrar full yapıcağım o zaman net olarak rakam çıkacak ortaya rakamı yazıcam buraya.

adil_adil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg de fullemeden fullemeye ölçüm doğru olmaz ki. o metod benzinde doğrudur ama lpg de dolum yapılan istasyonların pompa basıncına basınç ayarına göre değişir. lpg de en mantıklı ölçüm boştan boşadır.

melis45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 veya 100 km yol yaptıktan sonra tekrar aynı istasyonda aynı pompada tekrar full yaparsan geçek sonuç çıkar arkadaşın aracında öyle yaptık. sonuç doğru.