VECTRA CDX 3.0 Hararet Problemi

Gezgin8184

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, Öncelikle bu forumu çok beğendiğimi ve takip ettiğimi söylemek istiyorum . BANA YARDIMCI OLACAK BİRİSİ ÇIKARSA DAHA ÇOK SEVİNECEĞİM

Benim aracımı resimde görmüşsünüzdür sanırım. Problemime gelince, Yaşadığım ülke yazın çok sıcak oluyor ve servis problemi de çok büyük, Aracım hava sıcaklığı 38 i geçtikten sonra sadece klima açıkken harereti yükseliyor. klimayı kapatınca geri düşüyor bir de dikkatimi çekti Radyatör fanı 2. devri araba hareketli iken duruyor araba durunca çalışmaya başlıyor. Radyatör ve termostatı türkiyeden getirip taktım ama çözüm alamadım. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM ORTA ASYA'DAN TÜRKMENİSTAN DAN HERKESE SELAMLAR, SAYGILAR...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klimayı açınca fanların çalışıyormu bunları kontrol et. çalışıyorsa ve sana göre hararet yüksekse fan müşürlerini deiştir daha düşük derceli olanları taktır

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
arkadaşım aracın sorunu şu klimayı açınca motor fanı hızlı kademe de çalışması gerekiyor ama senin ki çalışmıyor çözümü ise motor fanının üstünde uzun ince şekilde bir parça var onun içinde diyot vardır bu diyot patlıyor ve klimayı açınca fan çalışması gerekirken tam anlamıyla çalışmıyor ve hararet yükseliyor bu diyodun düz bağlanması gerekiyor ve sorunun çözülüyor nasıl olucak deme çnki anlatmakla olmaz opelci yapması gerekiyor

astra_njoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım aracın sorunu şu klimayı açınca motor fanı hızlı kademe de çalışması gerekiyor ama senin ki çalışmıyor çözümü ise motor fanının üstünde uzun ince şekilde bir parça var onun içinde diyot vardır bu diyot patlıyor ve klimayı açınca fan çalışması gerekirken tam anlamıyla çalışmıyor ve hararet yükseliyor bu diyodun düz bağlanması gerekiyor ve sorunun çözülüyor nasıl olucak deme çnki anlatmakla olmaz opelci yapması gerekiyor

en güzel cevap :good: :good: :good: :good:

Gezgin8184

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi servisten geldim Fan klima açıkken 2. devir de çalışıyor araç durduğu yerde kesinlikle 90 dereceyi geçmiyor tabi yürürken fan 2. devir de mi yoksa 1. devir de mi bilmiyorum ve şu an burası da 42 derce sıcaklık var 12 km yol da 95 e çıktı durduğumda fan 2. devir de çalışıyordu....

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Şimdi servisten geldim Fan klima açıkken 2. devir de çalışıyor araç durduğu yerde kesinlikle 90 dereceyi geçmiyor tabi yürürken fan 2. devir de mi yoksa 1. devir de mi bilmiyorum ve şu an burası da 42 derce sıcaklık var 12 km yol da 95 e çıktı durduğumda fan 2. devir de çalışıyordu....
dediğim yere baktır

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahh ahh abi sizin oralarda benzin ucuz demi :D

v6 3.0 yoksa nasıl kalkılır altından

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaw 2500 gt ile 260 vuruyorlar 3000 le 300 ü devirirler herhalde ah ulen ah arkadaşımda arabistanda 7.50 il ye biniyor bizde 1600 motora büyük diyoruz

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
arkadaşlar adam konu açtı konu motor değilki ama siz uçtunuz yaww alt tarafı 3.0 motor 24 valf 2.5 24 valf ile aynı motor sadece piston çapları büyük