Opel vectra c süspansiyonu hakkında.

koshen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle iyi günler.
2004 vectra c comfort aracım var. Uzun yolda çok memnunum. Aracım yolda akıyor fakat şehir içi beni çileden çıkartıyor.
Yani düşününki küçücük bir asfalt kırığından geçerken dahi aracımdan tak tuk sesler geliyor biraz daha büyüğüne girdiğimde güm diye ses geliyor. Sırf bu yüzden araçtan soğudum diyebilirim. Alt takımları komple yenilesem amortisörleri değiştirsem bi katkısı olur mu? İnanın bıktım. En ufak çukurda takır tukur. Sanki at arabasıyla yolculuk yapıyormuşum gibi geliyor. Başka vectra c si olan var mı? Böyle mi ?
Satılığa çıkarmayı düşünüyorum...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çukurlardan kasislerden yavaş geçmekten lastik havalarını uygun basmaktan başka çareniz yok maalesef şikayetçi olduğumuz bir konu bu ama uygun olmayan ömrünü yitirmiş lastikler bile sertleşerek bunu artırabiliyor vs.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastiklerinizin durumu ve amortisörlerin orjinalmi yan sanayimi oluşunu bilmiyoruz.
benim aracımda tak tuk ses yok ama sert çukurda güm diye ses geliyor. sebebi sert süspansiyon....

ethemkök

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yeni aldim uzun yolda hic sikinti yok.ama yol bozuk olhnca araba da sallaniyor dogal bence cukura hizli girersen...benimkinde ses gelmiyor.ama arsba iyi sallaniyor

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de daha önce vectra c vardi lambur lumbur sesler geliyordu önden amortisörler ölmüs amortisör ölüncede helezzonlara biniyor yük dolayisi ile sesler basliyor ben orjinalini alamadim param yoktu ama öndeki iki kisminda hem takozlarini degistirdim (takozlarda ölmüstü) hemde amortisörlerini tamir ettirdim ( keceleri degisitiriyorlar yagini yeniliyorlar) bunun üzerine güzelce bir de rot ayari yaptirdim hersey düzeldi, fakat lastik basinci cok önemli ayrica opellerde amortisör biraz sert, bence siz bir amortisörcüye götürün kontrol ettrin sizde görürsünüz zaten amortisör yanlarinda yag akintisi varmi , varsa o zaman miyadini doldurmustur..