Vectra C lastik basınç uyarısı !

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,
Vectra C aracımda sürekli arka lastiğin 1 tanesi 2 ayda bir iner ekranda sadece o lastik basınç düştüğünü gösterirdi. Şişirince de sönerdi.

Sürekli böyle devam etti. Uzun yolda yine yaktı petrol girip o lastiği şişirdim ve söndürdüm fakat ana ekranda lastik işareti ve içinde ünlem çıktı bu seferde... Bunu nasıl söndürebiliriz.
Bu işaret sanırım kalibrasyon yapılmadığı için yanar diyenler var.
Lastikleri indirip tekrar mı şişirsem yada bu ışığı söndürmenin yolu varmı ?
ekrandaki tek tuşa uzun süre basarak resetledim yine silinmedi.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle lastiğin sağlam olduğundan emin olmanız lazım. Sürekli olarak aynı lastik iniyorsa, çok küçük bir çivi girmiş olabilir.

Lastikçi söküp 60-70 psi hava basıp suyla kontol etsin.

Lastik sağlamsa ondan sonra sibop üzerindeki basınç sensörü kontrol edilir. Arızalıysa değişir.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geç inen ve kaçağı bulunamayan lastikler genelde yanaklardan kaçırır

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Geç inen ve kaçağı bulunamayan lastikler genelde yanaklardan kaçırır

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi ben yanlış anlattığım galiba, lastiğin inmesi ile problemim yok. 3 ayda bir şişiririm sorun da değil. ekrandaki uyarı gitmiyor. önceden sadece inmiş olan lastik basınç göstererek uyarı verirdi. şimdi ana ekranda lastik içinde ünlem işareti var lastik basınçları da normal hepsi... Benim derdim herhalde kalibrasyon yapılması gerekiyor.. yada resetleme

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik basınç sensörü yeniden öğrenme işi için şu sinyal yükseltici aktivasyon cihazını kullanıyoruz Astra J -K ve Insignia'larda.

https://www.aliexpress.com/item/Bes...lgo_pvid=88abb1db-373a-4d34-a8b9-aff25711d1a3

Vectra C'deki sistem de her bir sibop üzerinde 4 tane RFID sensör olması lazım. Öğrenme işlemi benzerdir diye tahmin ediyorum.
Teknik kullanım kılavuzuna göz atın, bakım kısmında yazar.

Ya da yetkili servise gösterebilirsiniz. Eğer öğrenme işlemi için aktivasyon cihazı gerekiyorsa onlarda da vardır.

ömür

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her zaman vurduğun havanın üstünde bir hava vur ve sonra normale getir.düzelmez ise subap değişecek