Vectra C hareket halinde otomatik kapı kilitleme

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
size şöyle söyliyim bu sistemi devreye sokduğunuzda kalkışdan sonra belli bir hıza gelince çok değil 10 -20 gibi bir şeydi hemen kapanıyor kapılar buraya kadar iyi güzel ama indi bindi acil bir işde aracınla birileri inerken yada bırakırken kendinde buna dahil millet kapının kitli olduğunu bilmiyor yada unutuyor ve kapıyı kırarcasına zorluyor sanıyorlarki kapı sıkışmış falan çok başıma geldi arkadaş arabadan inicek kapıyı kırarcasına zorluyor o kapı açma kolunuda zorluyor içiniz gidiyor kapı açılmıyor diyor sizde her defasında kapıyı açmak zorunda kalıyorsunuz yani hiç sağlıklı bir sistem değil belki suç oranının tehlikenin çok yüksek olduğu ülkelerde faydalı olabilir gene bu sistemin yaygın olarak bütün araçlarda kullanıldığı ülkelerde faydalı olabilir en azından insanlar inerken bilinçli olur önce kilidi açar sonra kapıyı açar yada bayanlar için iyi olabilir ama çocuk için bile gereksiz neticede arka kapılarda çocuk kilidi zaten mevcut.. kısaca bizim ülkemiz için benim fikrim gereksiz bir özellik..

Son düzenleme:

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
size şöyle söyliyim bu sistemi devreye sokduğunuzda kalkışdan sonra belli bir hıza gelince çok değil 10 -20 gibi bir şeydi hemen kapanıyor kapılar buraya kadar iyi güzel ama indi bindi acil bir işde aracınla birileri inerken yada bırakırken kendinde buna dahil millet kapının kitli olduğunu bilmiyor yada unutuyor ve kapıyı kırarcasına zorluyor sanıyorlarki kapı sıkışmış falan çok başıma geldi arkadaş arabadan inicek kapıyı kırarcasına zorluyor o kapı açma kolunuda zorluyor içiniz gidiyor kapı açılmıyor diyor sizde her defasında kapıyı açmak zorunda kalıyorsunuz yani hiç sağlıklı bir sistem değil belki suç oranının tehlikenin çok yüksek olduğu ülkelerde faydalı olabilir gene bu sistemin yaygın olarak bütün araçlarda kullanıldığı ülkelerde faydalı olabilir en azından insanlar inerken bilinçli olur önce kilidi açar sonra kapıyı açar yada bayanlar için iyi olabilir ama çocuk için bile gereksiz neticede arka kapılarda çocuk kilidi zaten mevcut.. kısaca bizim ülkemiz için benim fikrim gereksiz bir özellik..

Aracı Eşiniz işe gider gelirken kullanıyor, ve ışıkta vs.. durduğunda kapıyı birisi açıp biner diye korkuyorsa çok kullanışlı oluyor, ben 6 aydır bu şekilde kullanıyorum, daha doğrusu eşim kullanıyor, ayrıca siz kendinizi alıştırır, birisi inmek istediğinde o daha kapıya elini atmadan kapıların kilidini tek tuşla açarsanız kimse kapıyı zorlamaz.

Ayrıca bir tehlike anında açılmama gibi bir durumu yok, airbagler açıldığı zaman anında bütün kilitler açılıyor.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı Eşiniz işe gider gelirken kullanıyor, ve ışıkta vs.. durduğunda kapıyı birisi açıp biner diye korkuyorsa çok kullanışlı oluyor, ben 6 aydır bu şekilde kullanıyorum, daha doğrusu eşim kullanıyor, ayrıca siz kendinizi alıştırır, birisi inmek istediğinde o daha kapıya elini atmadan kapıların kilidini tek tuşla açarsanız kimse kapıyı zorlamaz.

Ayrıca bir tehlike anında açılmama gibi bir durumu yok, airbagler açıldığı zaman anında bütün kilitler açılıyor.

işde ben birde onları düşünmekle uğraşamam zaten düşünücek çok şeyim var bir o eksik kalsın :D her indi bindide dur kalkda uğraşılmaz benim arabada çok indi bindi oluyor yeri geliyor çok rolantide sağda solda bekliyorum bayanlar için güzel bir şey dedim zaten bu birazda kullanım amacına bağlı ama benim için tam bir sıkıntı oldu birde millet gavurun malı sanki kapıları nasıl zorluyorlar :D neticede ben devre dışı bırakdım ve bu forumda bu sistemi devreye sokupda sonradan çıkaranda epey insan gördüm zaten faydalı bir şey olsa fabrika çıkışı bu sistemi devreye sokulmuş şekild satarlardı ama şahısın kullanım şekline göre opsiyona bırakmışlar isteyen devreye sokar isteyen sokmaz :)

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elbette dediğiniz gibi tercihe bırakılmış bir sistem, kullanıma göre çok faydalı yada çok faydasız olabilir, :D benim eşim bankacıve genelde akşam üzeri saatlerde işten çıktığı için eve gelirken kapıların kitli olmasını istiyor :D

Eski Vectra B de ise kendisi içeriden kitliyordu :D

Bide şu yağmur sensörünü anlayabilsem çok iyi olacak, milletin yağmur sensörü hiç bişey yapmaya gerek kalmadan yağmur başlayınca çalışıyor ama benimki yağmur yağmaya başlayınca ilk hareketi benim vermemi bkliyor, sonra gerisini kendisi hallediyor, sizin ki de böylemi acaba ?

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok otomatik kapı kilitleme, yok kararan dikiz aynası, yagmur sensoru, folow me bu ne yaa bizimkide sözde COMFORT isme bak yanlış koymuşlar bence CARADUZEN olması lazımmış çünkü herşey manuel :)

Son düzenleme:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağmur sensörü eski nesillerde pegeoutlarda mesela öyleydi kendi kendine devreye giriyordu ama görüldüki bu olup olmadık yerlerde kelalaka devreye giriyor mesela yıkamada v.b bu yüzden önden bir kere siz devreye sokucaksınızki devreye girsin kendi kendine girmesi güzel olmaz o zaman sadece su değil cama ne gelse devreye girer ..

onur arkadaşım comfortlar biraz öyle ama kendin bu donanımların bazılarını zaman içinde tamamlaya bilirsin bu forumda ethem arkadaşımız var onunda eski aracı sanırsam comforttu maşallah elegance yani vectra b lerce cdx oluyor galiba o seviyeye getirdi arabayı..

kirmastili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 vectra 1,6 conforlarda da bu kapı kilitleme özellik varmı acaba