Vectra C 2004 1.6 Comfort Yağ Yakma Problemi

Serdal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar daha önce yağ yakma ile ilgili problemi yazmıştım 168 000 de iken şu anda arabam 190 000 de Vectra c motul 10 60 %100 sentetik olan yağı kullandım ilk kullanımda yağ eksiltme 2500 km de 700 ml yağ eksiltti bence iyi rakam ve ikinci yağ değişiminde daha iyi olacağını düşünüyorum.
İzlenimlerimi tekrar burdan yazarım herkese sağlıklı kazasız belasız bir hayat diliyorum k.i.b.

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde bu model vectra lar yag yakmakta ortalama 150,000 den sonra yag yakmaya başlıyor bunun tek bir nedeni var oda piston üstündeki sekmanlar dan olur lakin sizi uzun zamandır lpg de kullanıyorsanız sübap lastikleri sertleşiyor aracınızı 2 veya 3 gün benzinde kullanın bakalım düzelcekmi yag yakışı ? ve yag kacırma konusunada gelirsek araclar yag terletmesi yapabilir onlar kacak sayılmaz lakin bariz yere damla madan cok yere ufak ufak birikinti bırakıyorsa yag eksiltir bunu gözlemleyerek anlarsınız

arifuslu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2016 yılında aynı sorunu yaşayan birisi olarak motor rektefiye oldu. Motor yapıldıktan sonra sadece motorun sesi 2500 devirden sonra bağırmaya başlıyor. Onun dışında 5 yıldır maşallah sorun yok. 10.000 bakımına kadar eksilttiği yağ oranı maksimum 1 lt.
Ustasını bulmak lazım.