VECTRA B'de XENON FARLAR

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oguz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar mrb. Benim 1996 model vectra b aracım var. Geçenlerde aracıma xenon far kiti taktırdım. Her şey güzeldi ilk etapta çok güzel aydınlatıyordu. Bir hafta sonra xenonları uzunlarada taktırdım. Uzun kısa xenon oldu. Fakat sellektör yaptığım zaman gösterge ve ön paneldeki ışıklandırma yaklaşık 1-2 saniye sönüyör sonra tekrar geliyordu. Bu sonraları kısaları ilk yaktığımda da olmaya başladı. parkları yakıyorum, kısaları yaktığım zaman ön gösterge ve ön panel ışıklandırmaları gidiyor geliyor. Elektrikçim hem uzun hem kısa xenonların akımının fazla geldiğini söyledi ve uzunları iptal etti. Ama sorun kısalarda yine devam ediyor. İlk açtığım anda ön göstergedeki tüm ışıklar gidiyor sonra geliyor. Bu arada akümde yeni değişti. Xenonlar ile yeni akü taktırdım. Sorunuma acil yardım bekliyorum. Teşekkürler... Oğuzhan KÖSE

Son düzenleme:

ISMMZM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle kendini tanıtman lazım yoksa yardımcı olmazlar, mesajınıda silebilirler...

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
akünden kaynaklanabilir mi?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenon ilk aydınlatmada çok yüksek bir akım istiyor. o yüzden akün kaldırmıyor olabilir. arkadasın dediği gibi röle işini halledebilir. ama genede bir elektrikçiye danıs.

oguz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aküm yeni 0 akü bir ay olmadı alalı. ilk fırsatta konuyu elektrikçime gidip baktıracam. Eğer sorun rolelerde olurda düzelir ise uzunları da xenon taktırayımmı yine. Uzun yolda uzun süre kısa ve uzun aynı anda yanarsa bana bir sorun çıkarırmı. Ayrıca uzun kısa xenon yaptıktan sonra sisler sapsarı kalıyor ve çirkin görünüyor. sislerede xenon taktırsam akü kaldırırmı. Teşekkürler.

Silverblue

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Estetik görünüm öncesinde, xenon'un teknik özelliklerini öncelikle araştırın derim. Normal far ampulleri 55 watt tüketirken xenon ampuller normal çalışma sırasında 35 watt tüketirler.

Normal şartlarda akü kaldırır kaldırmasına da, açıkçası yolda giderken arkamdan gelmenizi istemezdim bu durumda. Kısalar xenon, sisler xenon, arada bir de selektörle uzunlar da xenon... Karşıdan gelenlerin de vay haline...

cawlayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyaz ampul

Hiç olmazsa sis farlarınızı xenon la uyumlu olması açısından beyaz ampul yapın.

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar mrb. Benim 1996 model vectra b aracım var. Geçenlerde aracıma xenon far kiti taktırdım. Her şey güzeldi ilk etapta çok güzel aydınlatıyordu. Bir hafta sonra xenonları uzunlarada taktırdım. Uzun kısa xenon oldu. Fakat sellektör yaptığım zaman gösterge ve ön paneldeki ışıklandırma yaklaşık 1-2 saniye sönüyör sonra tekrar geliyordu. Bu sonraları kısaları ilk yaktığımda da olmaya başladı. parkları yakıyorum, kısaları yaktığım zaman ön gösterge ve ön panel ışıklandırmaları gidiyor geliyor. Elektrikçim hem uzun hem kısa xenonların akımının fazla geldiğini söyledi ve uzunları iptal etti. Ama sorun kısalarda yine devam ediyor. İlk açtığım anda ön göstergedeki tüm ışıklar gidiyor sonra geliyor. Bu arada akümde yeni değişti. Xenonlar ile yeni akü taktırdım. Sorunuma acil yardım bekliyorum. Teşekkürler... Oğuzhan KÖSE

yüksek birşey taktırdıysan normal şöyle dene farlar kapalıyken sadece selektör at sönmediğini göreceksin. bende sadece kısalarda xenon var oldukçada güçlü aracın gösterge paneli yanıyorken farları açtıgımda çok az kısılma oluyor. oda akünün büyük bir kısmını xenon çektiği için.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Konu 4 sene evvel açılmış. Konu sahibi de o gün bu gündür bir daha kendi konusu ile ilgilenmemiş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...