Vectra b2 100.yıl-cdx-cd ayrıntıları

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

Aracım 2000 model vectra b2 100. yıl modeli.Benim merak ettiğim konu vectra b2 kasalardaki farklar.Görsel farkları hemen hemen biliyorum ama benim merak ettiğim benim aracımla cdx ve cd arasındaki ince detaylar.Mesela Aracımın şanzıman kodu, motor içerisinde kullanılan parçalardan farklı olanlar varmı?Var ise hangileri farklı? Bu soruyu sormamın sebebi geçenlerde kullandığım 2000 model cd baz donanımlı aracın viteslerinin aracımdan farklı oluşu.Fark olarak nitelendirdiğin durum 1.ve 2. vites geçişlerinde daha hantal ve kısa mesafeli gibi geldi.Ayrıca daha önceden kullandığım birkaç vectrada motor titreşimini daha fazla hissettim.Bu konularda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzumanlar farklı. f23 ve f20. b2'lerin motorlarında çift balans dişlisi vardır, b1'lerde tek. sarsıntılı çalışma buna bağlıdır.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzumanlar farklı. f23 ve f20. b2'lerin motorlarında çift balans dişlisi vardır, b1'lerde tek. sarsıntılı çalışma buna bağlıdır.
Cevabınız için teşekkür ederim.Acaba b2 ler arasında ve özellikle 100. yıl ve cdx arasında ne gibi farklar var?

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
f20yi b kasa vectralarda yoktur... f18 vardır cdlerde... makyajsızlarında f18wr var.. makyajlı cd diye birşey de yok sanırım en azından ben görmedim... 2.0 olan makyajlı cdxlerde f23 var...

Son düzenleme:

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
f20yi b kasa vectralarda yoktur... f18 vardır cdlerde... makyajsızlarında f18wr var.. makyajlı cd diye birşey de yok sanırım en azından ben görmedim... 2.0 olan makyajlı cdxlerde f23 var...
Makyajlı cd var.Zira cdx lerde far yıkama var ama cd lerde yok.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
far yıkama xenon ile gelen bir özellik. halojen farlarda far yıkama yok. 2000-20001 model olarak cdx, elegance, comfort ve sport seçenekleri mevcut b2 olarak. benim bildiğimde bu. bu arada doğrudur f18 olabilir b1lerin şanzumanı.