Vectra B Uzun Farlar

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Vectra B1 aracımın,uzun farlarına Philips Diamond 5000 K xenon ampül takmayı düşünüyorum.Şu an kısalarda xenon 8000 K kit var.Mercek vs. yok.Uzunlarda sarı halojen ampül var. Orjinal parabolik (desenli) farları kullanıyorum. Bazı yerlerde; parabolik camlı farlara xenon kit takıldığında uzun özelliğini kaybedersiniz diyor ama bende kaybolmadı :). Uzunları yaktığımda sarı olarak daha ileriyi aydınlatıyor.Selektorde yapabiliyorum.(Sarı olarak :) ). Kısacası uzunlarında beyaz yanmasını istiyorum.

Uzunlara philips 5000 K ampül taktığımda nasıl olur, selektor ve uzunları gerektiğinde yakacağım zaman iyi verim alır mıyım?Xenon kitin yanında sönük kalır mı? Birde vectra B1lerde far yapısı : kısaların tarafında çok yoğun, aralıksız desen var, uzunların tarafı daha şeffaf desenler çok az.Philipsleri takarsam şeffaf kısımda olacak, bu olumlu bir şey olur sanırım. Siz ne dersiniz, takayım mı ?Fotoda ekliyim

ermfa.jpg

Son düzenleme:

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzunların kısaların içinde boğululur xenon daha kuvvetli olacaktır çünkü uzunlarada xenon kiti takmanı öneririm

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk ısınma süresi uzun olduğu için 1 sn gecikmeli çakar

T@zm@nic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence yinede olur sanırım kuzen.Tabiki sağ daha ağır basabilir ama tam olarak belli değil bence.Cunku uzunlar aşağı bakmıyor direk gözü aldığı için fazla farkedilmeyebilir..birde uzun taraf şeffaf.Sonucta biz,karsıdan gelen araca selektör yapmak için kullanacağız kısada xenonlar bize yetiyor..Ama uzunlarada taksak,heralde karsıdan gelen arac direk bize kütletir diye tahmin ediyorum :D
Feci bir şimsek patlaması olur :D
Sonuç;Kitsizde karsıdan gelen anlar kesinlikle diyorum,uzunlara kit gerekli değil bence..tabi bu benim fikrim :)

Son düzenleme:

SERCAN006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal ampüller xenonların ıcınde hıc bellı olmuyo benım cok arkdasım oyle yaptı kısa 8000k zenon kısalarda mtec ampüldendi sellektör yaparken gündüz fazla belli olmuyo bence bıraz daha bekle xenon tak ikisi xenon olunca süper oluyo gece aydınlatması

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal ampüller xenonların ıcınde hıc bellı olmuyo benım cok arkdasım oyle yaptı kısa 8000k zenon kısalarda mtec ampüldendi sellektör yaparken gündüz fazla belli olmuyo bence bıraz daha bekle xenon tak ikisi xenon olunca süper oluyo gece aydınlatması

mtecler 25 tl , philips 50tl üzeri

belki philips daha verimli olur:) dediğim gibi xenon kite bütçe kısıtlı

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuanda benimde kısalarda 8000k xenon kit var ama uzunları standart sarı olarak kullanıyorum çünki daha sağlıklı karşıdaki kişi sellektör yaptığımı daha rahat fark edebiliyor.xenon kısaların yanında beyaz uzunlar verimsiz kalma riski çok yüksek ama hiç denemedimde ben ve etrafımdaki herkez uzunları standart sarı olarak kullanıyor..
Uzunlara xenon kit takman gereksiz bende çünki ateşleme süresü uzun sürecegi için sellektör yapman imkansız olucaktır buda seni özellikle uzun yolda sollamalarda çok tehlikeye sokacakır.Ben olsam uzunlara xenon kit takmazdım ama genede karar senin..

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuanda benimde kısalarda 8000k xenon kit var ama uzunları standart sarı olarak kullanıyorum çünki daha sağlıklı karşıdaki kişi sellektör yaptığımı daha rahat fark edebiliyor.xenon kısaların yanında beyaz uzunlar verimsiz kalma riski çok yüksek ama hiç denemedimde ben ve etrafımdaki herkez uzunları standart sarı olarak kullanıyor..
Uzunlara xenon kit takman gereksiz bende çünki ateşleme süresü uzun sürecegi için sellektör yapman imkansız olucaktır buda seni özellikle uzun yolda sollamalarda çok tehlikeye sokacakır.Ben olsam uzunlara xenon kit takmazdım ama genede karar senin..

teşekkürler, xenon kit takmayacağım kesinleşti, philips diamond vison ampül hakkında herhangi bir bilginiz var mı? philips ampül taksam sorun yaşar mıyım?

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler, xenon kit takmayacağım kesinleşti, philips diamond vison ampül hakkında herhangi bir bilginiz var mı? philips ampül taksam sorun yaşar mıyım?

Bi arkadaşımda 206 gtı var o uzunlarada philips ampül takmıştı aracıda ben sürekli kullanıyordum bi sorun yaşamadım ama bizim çanaklar biraz daha dar biz sorun yaşarmıyız bilmiyorum..