vectra b tavan zırıltısı tamiri

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar uzun zamandır aracımın devri düşünce yada kalkışlarda tavandan zırrr diye ses geliyordu. tavan döşemesini söktüm ve gördümki 2 adet bar var. tavan sacı ile bu barlar arasındaki silikon yapıştırıcı kurumuş ve boşluk yapmış . bu yüzden barlar tavan sacına deyiyormuş. kuruyan silikonu temizledim ve tavan sacı ile barlar arasına barların uzunluğunda ve eninde halıfleks parçası koydum. silikondan daha sağlam oldu. seste kalmadı.

bu arada tavan döşemesinide yarım kova ılık suya omomatik ve pril karıştırarak ,soğan çuvalı ile çok bastırmadan sildim. sonuç mükemmel. tavan döşemesi kirli olanlara duyurulur. :)

dsc01771.jpg

dsc01772g.jpg

dsc01770y.jpg

dsc01886ace.jpg

buda sildiğim tavan döşemesinin fotosu.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
pırıl pırıl olmuş ama keşke kuşakların arasına halıflex sıkıştırdıktan sonra tekrar silikon çekseydin ,daha sağlam olurdu bence; bir süre sonra halıflexler de işlevini yitirebilir, ya da yerinden oynayabilir.....

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
halıfleks yerinden oynamaz çok zor geçti ve tam oturdu. ve yeni halıfleks kullandım,oda ortalama 10 yıl rahat gider. slikondan daha iyi olduğunu düşünüyorum çünki daha esnek oldu.

ondercdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var..ama ben tavanı sökmesini beceremedim:mad:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
çok zor değil. önce tavandaki el tutacaklarını,güneşlikleri,iç aydınlatmayı,ön cam direk plastiklerini,arka kelebek cam plastiklerini ve emniyet kemeri plastiklerini söküyorsun. ve tavan döşemesini aşağı alıyorsun bu kadar basit. tüm bunları sökmek benim 20 dakikamı aldı. plastik aksamı kendine doğru yavaşça çek gelir çoğu geçmeli.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tavan döşemesi silindikten sonra sarkma ve kabarma yapmıyor.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim bu konuyla ilgili resimli açıklama yaptığınız için ilk işim tavanı sökmek olucak hem sesten dolayı hemde temizlik için

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
rica ederim. herkez bu şekilde paylaşırsa çok güzel olur. bende elimden geldiğince yaptım birşeyler. kolay gelsin.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde elimden bir kez geçti tavan. Aynı şekilde bende de ses vardı. Silikon ile doldurduk ses yapan yerleri. Döşemeyi de silince pırıl pırıl olmuştu:D

skydive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resimli paylaşım için teşekkürler.... gerçekten bitimi güzel olmuş elinize sağlık =)