Vectra b Stop etme sorunu

koordinaat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hayır çok farklı şeyler

koordinaat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda araştırdım biraz aynı konuya farklı bi çözüm olarak krank devir sensörü olarak bakmışlar iki seçenekteyiz suan bakalım sorun hangisinde çıkacak ;) eline saglık dostum

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Daha önce değişmedi ise %99 ihtimal rölanti ayarlayıcı değişecek.

ve yeniden çalışması için bi kaç defa marşa bastıgımda çat pat diye sesler gelerek zorlaya zorlaya çalışıyor
uzun süreli sorun yok ama kalkış ve ilk hareketlerde boguyor

Demiş. Rolanti ile bunların ne alakası var ki? Debriyaja basınca stop etse sizinki bir yol lakin yanlış yönlendirip, boş yere masraf ettirmeyin. Rolanti ayarlayıcısı adı üzerinde rolantiyi ayarlar. Çat pat ses gelip zor çalışmasına neden olamaz. İlk hareket de aracı boğamaz. Aracın rolantisi bozuk, dalgalı, rolanti de stop etme var ise, dediğiniz parça önce temizlenir ve büyük ihtimal düzelir, olmazsa sonra değiştirilir.

Araçta boğulma, zor çalışma vs. varsa ve arada sırada yapıyorsa ilk cevap daha doğru bir cevap. Araca bakmak gerek. Araç herhangibir nedenle stop ettiğinde o ışık yanar. İsterseniz debriyaja basmadan aracı yavaşlatın ve stop ettirin o ışık gene yanar. Kontağı açın o ışık gene yanar. Yani kontak açık motor çalışmıyorsa ışık yanar ve arıza olmadığından kayıt altına alamaz.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dostum aracın ilk çalışma sırasındaki gaz verme ayarını da rölanti ayarlayıcısı yapmıyor mu? Dolayısıyla zor çalışmasına gayet tabi neden olabilir.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum aracın ilk çalışma sırasındaki gaz verme ayarını da rölanti ayarlayıcısı yapmıyor mu? Dolayısıyla zor çalışmasına gayet tabi neden olabilir.
sen bir yanda haklısın ama arkadaş sonradan çalışmama problemi ve ateşleme sorunu yaşıyor bunu deyince rolanti değil sensor veya lambda sensoru veya beyin soketleri akla gelir...rolanti sorununda araç stopa kaçar ama ateşleme veya zor marş alma sorunu yaşamaz;)

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç stop edeceği zaman veya ilk çalıştırma esnasında devir saatinde dengesiz dalgalanma oluyorsa, örneğin ;stop anında 5000-6000 dd lere kadar ibre çıkıp iniyorsa
krank devir sensöründe sorun..

koordinaat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıcak yada soguk aracı ilk çalıştırmada hiç bir sorun yok tık marş alıyor... sorun olmadık bir anda belki 10 dk belki 3 saat çalışmış araçta hızımı yavaşlatıp atıyorum bir kırmızı aşıkta durmak için iyice yavaşladıgım sırada tam durma üzere iken stop ediyor...
ve yeniden marş bastıgımda çalışmıyor son demlerine kadar zorluyorum çat pat sesler gelerek zor zor çalışıyor bu arada arıza lambası yanıyor.. hemen bi kenara çekip stop ediyorum bu sefer sorunsuz çalışıyor ve arıza almbası sönüyor...

rolanti ayarlayıcı degiştir fakat sorun degişmedi..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
rolanti ayarlayıcı degiştir fakat sorun degişmedi..

Sorun ile alakası yok çünkü. Semia kullanıcısının yaptığı yoruma göre hareket ederseniz, doğru odaklanırsınız.

koordinaat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorun gene bi kaç arkadaşımızın dedigi gibi krank devir sensörü arızası çıktı arıza kodu vermiyordu onun için bulunamamıştı.. ama bu kez arızayı ustanın yanında yapınca çözüm bulundu sensör degiştirildi problem kalmadı

110 Tl sensör 30 tl işcilik 140 tl sıkışmış motora yani ;)