vectra b otomatik şanzuman sorunu

serhaaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 model vectra b cd vitesi R veya D aldığımda gürültülü bir ses geliyor araç ileri doğru hamle yapar gibi oluyordu tamam hapı yuttuk gitti şanzuman dedim telefona sarıldım Ankarada bu işin tamircilerini aradım durumu anlattım getirin bakalım dediler yaklaşık ne kadar bir masrafım olur dedim hiç bişi yapmasak söküp takmamız 1500 tl arıza varsa durumuna göre yükselir dediler bu arada aracın bütün gösterge, cam açma tuşları hiç biri çalışmadığını farkettim tamirci arkadaşa götürdüm bilgisayara tuttu bir hata yok dedi deneme sürüşüne gitiğimizde 1 2 3 vites normal D ye aldığında araç gitmiyor bunu Ankara şaşmaza götür orada bu işin ustaları var dedi ve benim tamircime güvenim bir kat daha arttı (anlarsınız siz onu)
elektrikçime gittim sigortasını değiştirdi o da bana bu işi burada yapamazlar doğru söylemiş arkadaşımız mutlaka git dedi ertesi gün arabamı çalıştırdım göstergeler çalışıyor vitesi D ye aldım ses yok R ye aldım ses yok araç kendini sıfırlamış sanki bütün sorunlar düzelmiş demekki bütün hata sigortadanmış yani bu seferlik yırttık :)
bu tür problemlerde sigorta kutusunda 35 ve 39 numaralar Otomatik şanzumana aittir öncelikle bunların kontrol edilmesi ve sonrasında bir tamirciye gidilmesi gerekir

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklınızda olsun, Ankara yolu gözükürse Çözüm Oto - Kamil usta bu işin duayenidir. En az maliyetle iş görüyor. Yürüyebilen otomatik şanzımanın komple toplanmasının gereksiz olduğunu biliyorum.

Alp55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende benzer bir sorundan muzdaribim. 98 model 2.0 motor cd araım geri vitese aldığımda araç hareket etmiyor yağ kaçağı vardı tamir ettirdim ama hala geri vitese geçmiyor araba sorunu ne olabilir acaba

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç mi geriye geçmiyor yokssa arada sırada mı oluyor bu olay örneğin yağmurlu havalar da su birikintisine girdiğinizde mi oluyor?

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu sahibinin aracında ise tahmini vectra b lerde kronik olan motor elektroniği tesisatı sorunu olabilir.