Vectra B Ölümcül Bakım(Afyon) ...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b de sık sık karşımıza çıkan şeyler özellikle egzantik devir sensörü piyasada türlü türlü mal var bi çoğu çakma taklit vs. çok sık arıza yapıyor 1 hafta düzgün çalışıyor ertesi hafta arıza veriyor bilginize.
cam düşme sorunu vectra b de kronik bir arıza onun yanı sıra vectrada en önemli şey motor tesisatı çoğu aracın tesisatı bitmiş sarılması yada yenilenmesi gerekiyor.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b de sık sık karşımıza çıkan şeyler özellikle egzantik devir sensörü piyasada türlü türlü mal var bi çoğu çakma taklit vs. çok sık arıza yapıyor 1 hafta düzgün çalışıyor ertesi hafta arıza veriyor bilginize.
cam düşme sorunu vectra b de kronik bir arıza onun yanı sıra vectrada en önemli şey motor tesisatı çoğu aracın tesisatı bitmiş sarılması yada yenilenmesi gerekiyor.

evet hocam motor tesisatı sakattır, sarılmadan kastınız izolasyon ise, zaten mevcut, hemen hemen her kablonın etrafında bişeyler sarılı.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dört tırnaklı bujiyi tavsiye etmiyorum astra g de acayip performansı etkilemişti. bosch markaydı hemde...

dostum resimlerdeki gümüş vectra B2 de 4 tırnaklı buji var, ben de sürdüm çok atak ve sahibi arkadaşım belirgin tepki gösterdiğini söylüyor, westi555 hakan abi de ürünün +performans verdiğini söylüyor ve kendi de ürünün arkasında. Eğer twinport modele taktıysanız o bujileri zaten çok doğaldır kötü yönde etkilemesi. olmadı ngk iridiuma gireriz seni mi kıralım :D

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok uyguna halletmiş, ustayı tebrik ediyorum. Opellere çamur atanların arabalarını bu ustaya göndermek lazım, Usta geçinen hırsızlara da kapak olsun böyle ustalar.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Son düzenleme:

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ölümüne bakım yapmışsın kanka :D

P.S. : İkinizede sakal acayip yakışmış :D

Airkar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ölümüne bakım yapmışsın kanka :D

P.S. : İkinizede sakal acayip yakışmış :D

Sağol kardeşim ya :) arabalarıda beğenirsiniz inşaallah gözümüz gibi bakıyoruz bebeklere :) Ustam bitanedir abi afyonda 4 tane özel servis bir tanede ali abinin özel servisi var o 4 servise bedel benim ustam :cool:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Fiyatlandırma şu şekilde Olur, hepsi bir anda çıktığı için, fiyatlar tek tek yükselir baz almayın o şekilde, toptan indirimi uyguladım :)

Eksantrik devir sensörü Gm olarak: 50 TL İşçilik 20TL
Musluk yan sanayi: 25TL. İşçilik 40TL
Boğaz, sökülür, rolanti ayarlayıcısı, sök tak temizle işçilik: 100TL
El freni teli Uzun ve Kısa parçalardan oluşur, yan sanayi olarak tamamı 50TL dir. İşçilikte egzoz sökülmesi gerekir, tekerler sökülür içten ayarlanır vs, 125TL işçilik.
Kapı yağlama, kaynak vs. ise 75TL
Fren Hortumu işçilikle 60TL
Sinyal Kolu 40TL işçilik: 25TL
Koltuk airbaglerini sabitlemek ücretsiz
Tüm ampüller artı göstergenin sökülmesi 120 TL

Benim alacağım en dip fiyatlar bunlar çok özel müşteriler için, 700TL dir. Ama normalde 800TL den aşağı hayatta yapılmaz, para kazanmak için yapılıyor bu iş. Bakalım bilebilecek miyim.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyatlandırma şu şekilde Olur, hepsi bir anda çıktığı için, fiyatlar tek tek yükselir baz almayın o şekilde, toptan indirimi uyguladım :)

Eksantrik devir sensörü Gm olarak: 50 TL İşçilik 20TL
Musluk yan sanayi: 25TL. İşçilik 40TL
Boğaz, sökülür, rolanti ayarlayıcısı, sök tak temizle işçilik: 100TL
El freni teli Uzun ve Kısa parçalardan oluşur, yan sanayi olarak tamamı 50TL dir. İşçilikte egzoz sökülmesi gerekir, tekerler sökülür içten ayarlanır vs, 125TL işçilik.
Kapı yağlama, kaynak vs. ise 75TL
Fren Hortumu işçilikle 60TL
Sinyal Kolu 40TL işçilik: 25TL
Koltuk airbaglerini sabitlemek ücretsiz
Tüm ampüller artı göstergenin sökülmesi 120 TL

Benim alacağım en dip fiyatlar bunlar çok özel müşteriler için, 700TL dir. Ama normalde 800TL den aşağı hayatta yapılmaz, para kazanmak için yapılıyor bu iş. Bakalım bilebilecek miyim.

Yukarıda 750 lirayı 6 taksit olarak yazmıştım en yakın tahmin sizden çıktı, Afyon gibi kasapların ustayım dediği bir yerde bu fiyat benim için büyük nimet. 50 lira olarak yazılan eksantrik devir sensörünü zaten bir kez değiştirtmiştim Bilecik'te, hata düzelmemişti GM SIEMENS yazıları olan bir üründü, Siz daha büyük rekabet ortamındasınızdır ve fiyatlar hemen hemen birbirine yakındır. Ankaraya gitseydim git gel bir 100 lira extra yol masrafım olacaktı, istanbula gitmeyi düşünsem bu masraf 175 lira olarak yansıyabilirdi. Benim aradığım zaten işin dürüst yapılmasıydı, Afyondaki 4 opel ustasından abuk subuk rakamları aldıktan sonra bu işin para kazanmaktan çok insan soymaya yönelik olduğunu anladım ve boşu boşuna üniversite okuyorum keşke opel ustası olsam demişliğim de olmadı değil :)
En keyfi sıkıntım olarak motordaki hafif titreşim eğer ateşleme bobini değişip LPG bakımı yaptırıldıktan sonra da geçmezse Gezi amaçlı istanbula gelirsem çözüm için de size bırakırım :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Fiyat şahaneymiş orası için. 2.0 da Ateşleme bobini arıza yapması çok çok zor, boşuna masraf etmeyin bilginize.