vectra b nin aynaları katlanıyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu aslında katlanma değil, herhangi bir darbe anında aynanın kırılmasını önlemek için alınan mekanik bir tedbir. Eski modellerde aşağıya doğru, yeni modellerde yukarıya/cama doğru ayna yer değiştiriyor.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu aslında katlanma değil, herhangi bir darbe anında aynanın kırılmasını önlemek için alınan mekanik bir tedbir. Eski modellerde aşağıya doğru, yeni modellerde yukarıya/cama doğru ayna yer değiştiriyor.
savaş abi kısmen doğru sölediğin :) b1lerde aşşağı doğru olması bir çarpma esnasında çok zarar vermemek için karşı tarafa ama onun yönünü deiştirmelerinin sebebi b2lerde aynaları katlamak içindir. b1lerde aşşağı indiği zaman ayna katlanmaz sadece konumu değişir ama ayna hala dışarıdadır. b2lerde ise bu katlama pozisyonuna geçirdiğinizde aynanın en uç köşesi içeri girmiştir. yani ayna katlanmıştır.

Vectra 2.2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ilk katlanma tamam ama ikinci defa kendine dogru cektiginde bir kademe daha yerinden cikmasini ben 98 modellerde gormedim yada ben yanlis hatirliyor olabilirim...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ilk katlanma tamam ama ikinci defa kendine dogru cektiginde bir kademe daha yerinden cikmasini ben 98 modellerde gormedim yada ben yanlis hatirliyor olabilirim...
İfademdeki katlanma diye kullandığım tabir aslında tam olarak oturmadı. Biraz havada kaldı. Bence katlanma BMW veya Mercedeslerdeki gibi olmalı. Bizimkiler birazcık hacim küçültme, sert darbelerden koruma, sökme-takma-tamir kolaylığı tarzında. O nedenle tam ifade edemiyoruz.

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
İfademdeki katlanma diye kullandığım tabir aslında tam olarak oturmadı. Biraz havada kaldı. Bence katlanma BMW veya Mercedeslerdeki gibi olmalı. Bizimkiler birazcık hacim küçültme, sert darbelerden koruma, sökme-takma-tamir kolaylığı tarzında. O nedenle tam ifade edemiyoruz.

:good:evet abi benim demek istediğimde buydu.zaten çevirdiğinizde vidaları filan göreceksiniz

Vectra 2.2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun resimlerle beraber tam olarak ne demek istedigimi azimle anlatacam sizlere :)

Taİ-FuN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cd olmuyo galiba:S