Vectra B lpg tüketim ne düşünüyorsunuz?

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

aracım 97 model vectra b 2.0 cd voltran marka lpg var.

aracımın manifold ile susturucuya giden boru arasındaki parça patlaktı. araba o haldeyken yakıt kontrolü yaptım, lpgde 43 kuruş gibi bir yakıt tüketimim vardı.

tabi şehir için kullanım ve 2000-2500 devrin altına düşmedim.

43 kuruş bu şartlar göz önündeyken vectra b 2.0 için normal midir?

yoksa bir gaz ayarı şart mı? tabi birde enjektör kaçağı şüphem var ama diyelim ki yok.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağlıklı bir vectra b şehir içinde en fazla 35 kuruş yakmalıdır. 2000 2500 devir zaten vectra'nın ekonomik sürüş devridir.

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz ayarı haricinde bahsettiğim parçanın işlevini görmemesi yakıt tüketiminin bu kadar yükselmesine sebep olur mu sizce?

murdererisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 cdx izmirde şehir içi çok çok kibar kullanımda 28 kuruşa kadar iniyor.

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzoz boğazı değişiminden sonra ölçümümü yeniden yapıyorum, gazın bitmesini bekliyorum ve 30-35 kuruş arası bir değer alabilmem için gazın 50km daha dayanması gerekiyor, haydi hayırlısı.

bugün aracı ivedikte voltrana bakan bir lpg atölyesine götürdüm gaz ayarı için, programında bir sorun olmadığını regülatörde sorun olabileceğini söyledi elim sıkışık olduğu için komple baktıramadım, malesef götürdüğüm ustada pek güleryüzlü ve derdi müşteriye yardımcı olmak olan bir ustaya benzemiyordu, sorunları anlattığımda sağolsun nasıl olsa baktırmayacağım diye komple bakmak lazım diyerek geçiştirdi.

gelişmeleri yazacağım, konuyu takip eden arkadaşlar için kullanışlı olabilir.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
senin yazdığın rakamlara ben şehir içi benzinle ulaşıyorum. lpgde 35 kuruşu geçmedi bu güne kadar. çok sakin kullanmam, hızlıda kullanmam aracı. bir sorun olduğu aşikar... iyi bir ustaya detaylı baktırmanda fayda var.

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
illallah dedirtti tiksindim arabadan, yaptırmadığım tarafı kalmadı. aylardır fakir bıraktı beni.

bu ülkede bu parayı verdiğim araba almanyasında ingilteresinde 2000 euro gibi fiyatlara sahip. yazık yemin ediyorum yazık, alırken çektiğimiz sıkıntılara bak.

cebimde en az 200 lira olmadan şu ustalara kaput açtırmaya gidemiyorum ona ayrı yazık.

edit: gece yatmadan önce okuyorum yanıtları sonra uyku uyuyamıyorum. en iyisi opelim.net'e sabahları girmek :D

Son düzenleme:

İlyas ugur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede voltran vardi ve inanmazsin kışın 50 kuruş yakiyordum, surekli problem cikariyordu ve ayrica servisini bulmakta zor, simdi atiker taktim, arabanin performansi benzinden hic farki yok ve ayrica 35 kuruşa kadar indi, bence sen arabadan voltrani uzaklastir çözüm bu.