Vectra B Klima Kompresör Çalışma Sesi

yigit45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı, sağlıklı günler.

Yaklaşık 1 senedir sahibi olduğum Vectra B 1996 GLS aracımın geçtiğimiz hafta klima arızalarını yaptırdım.( klima radyatörü ve borulardaki deliklerin kaynatılması, kompresör tamiri, klima gazı dolumu)
1 haftadır klimayı kullanıyorum ancak çalışma sırasında kompresörden belli olacak şekilde motor dönme sesi gibi bir ses geliyor. Seyir halindeyken çok belirgin değil ancak kalkışta bu ses kendini çok belli ediyor.
Sebebi ne olabilir? Değerli bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

AliDrmz

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Ayni durumu astra j 2011 aracimda bende yasiyorum basindan gecmis olan varsa yardimci olabilir mi ?

Excalibur06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kasnakların birisi ses yapıyordur rolantide çalışa bırakıp bir kaput altından sesi dinleyin ya kayıştır veya kasnaktır

aliclskn07

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı, sağlıklı günler.

Yaklaşık 1 senedir sahibi olduğum Vectra B 1996 GLS aracımın geçtiğimiz hafta klima arızalarını yaptırdım.( klima radyatörü ve borulardaki deliklerin kaynatılması, kompresör tamiri, klima gazı dolumu)
1 haftadır klimayı kullanıyorum ancak çalışma sırasında kompresörden belli olacak şekilde motor dönme sesi gibi bir ses geliyor. Seyir halindeyken çok belirgin değil ancak kalkışta bu ses kendini çok belli ediyor.
Sebebi ne olabilir? Değerli bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Klima kompresörünün bilyesini bir de V kayışı gergi kütüğü ve bilyesini kontrol ettin mi?