vectra b kaloriferim ısıtmiyor

dursundere

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soguklar başladı. Benim arabamin kaloriferi gene isitmiyor.gecen sene kalorifer radyatör u degisti ama gene isitmiyor.hararet 80 derece gosteriyor ama gelen sicaklik cok düşük geliyor.nedeni nerden olabilir.

dursundere

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Petegi degistik.devirdaim Termostat fan musuru musluk hepsi değişti. Ama duzelmedi sorun.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dijital klima mı

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Musluk değişmiş ama musluk diyecektim vakumlu bir musluğu var.motordan çıkan sıcak su peteğe ve lpg ye paralel gitmeli seri değil.yani sıcak suyun bir ucu peteğe bir ucu lpg ye gitmeli bundan emin olunmalı.soğutma suyunu boşaltıp tekrar doldurun bi kaç defa sistem temizlensin diye.
Çok önemli bir nokta da şu lpg nin su hortumlarının ek yerlerinde kullanılan metal t borularını söküp bakın paslanıp içindeki deliği tıkamış olabilir değiştirin olmazsa.kırmızı antifiriz kullanmayın uyumlu değil aracınızla.
Son olarak dijital klimanın fan hızını artırma ve azaltma tuşlarına aynı anda 5 sn basılı tutun kontak açıkken kapakları resetleyecektir.
Bir de yedek su deposunun kapağı bozuk olmasın hava kaçırırsa hava yapar ve sistem düzgün çalışmaz.
Yazdıklarım dışında birşey olacağını zannetmiyorum kontrolleri düzgün yapılırsa ısıtacaktır merak etmeyin

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

dursundere

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim.bu dediklerinizden sadece su kabı hazne kapağı değişmedi. Diger bütün kontroller yapıldı.