vectra b ilk çalışmada birkaç dakika tekleme

halilkse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 98 model opel Vectra m var. lpgli. arabayı ilk çalıştırdığım anda bir iki dakika vuruntu ve tekleme yapıyor. sanki bir buji eksik gibi. öyle ki katalizörden ses geliyor. ama yaklaşık iki dakikanın sonunda sanki vınn diye bir ses geliyor. ne vuruntu ne ses ne de tekleme kalıyor. üst conta değişti kapak taşlandı. buji kablo değişti. hava debimetresi değişti. sorun araba 4 5 saat stop halinde durup tekrar çalıştırdığımda yine oluyor. ısınınca birşey yok. lpg de de aynı şeyi yapıyor. benzinde stop edip denedim gene aynı. nedir bir türlü bulamadım . kafayı yiyeyecm usta bulamadı. yardımm!
ayrıca ilk çalıştırdığımda arabayı bir iki dakika beklemek istemezsem direk gaza sonuna kadar yükleniyorum tekleme ve vuruntu kesiliyor. tek fark stop edip tekrar çalıştırdığımda aynı şeyi yine yapması

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujiler ıslanıyor ilk çalıştırmada, ya bujilerinizin porselenlerinde çatlak var, ya buji kablolarınızda bir sorun var, yeni değiştirmiş olmanıza rağmen kıvılcım atlatabilir kablolar. En son aklıma gelen ise akünün zayıflığı yüzünden bunu yapması.

loweangel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 98 model opel Vectra m var. lpgli. arabayı ilk çalıştırdığım anda bir iki dakika vuruntu ve tekleme yapıyor. sanki bir buji eksik gibi. öyle ki katalizörden ses geliyor. ama yaklaşık iki dakikanın sonunda sanki vınn diye bir ses geliyor. ne vuruntu ne ses ne de tekleme kalıyor. üst conta değişti kapak taşlandı. buji kablo değişti. hava debimetresi değişti. sorun araba 4 5 saat stop halinde durup tekrar çalıştırdığımda yine oluyor. ısınınca birşey yok. lpg de de aynı şeyi yapıyor. benzinde stop edip denedim gene aynı. nedir bir türlü bulamadım . kafayı yiyeyecm usta bulamadı. yardımm!
ayrıca ilk çalıştırdığımda arabayı bir iki dakika beklemek istemezsem direk gaza sonuna kadar yükleniyorum tekleme ve vuruntu kesiliyor. tek fark stop edip tekrar çalıştırdığımda aynı şeyi yine yapması

benim aracımda şekilde soğukken vınnn sesi ve katalizör sesi yapıyor ve sankıi egzoz patlakmış gibi ses yapıyor bunun sebebi sekonder pompası çalışıyor durumda olması sekonder devreye girdiği zaman egzozdan aldığı sıcak havayı katelizörü ısıtmak için aracın emme manifolduna yolluyor buda sese neden oluyor ve araba pır pır çalışıyormuş gibi geliyor size bence çünkü aynı şekilde aracı ilk aldığımda banada olmuştu :)4 5 ustaya gösterdim normal dedi vectra b x20xev motorlar bu şekilde oluyormuş yani sorun yokmuş aracımda bence sizin araçda aynı şekilde

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Enjektör bağlantılarına baktınız mı? birde yakıt basıncına? (ilk çalıştırmada?) artı egsozda yıtrık delik hele örgülü kısımda olmadığına? birde aklıma gelen lambda sensoruna? yakıtı zengin fakir karışımına o sensor sebep olur.

halilkse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt basıncı derken lpg de" de aynı şeyi yapıyor. (bu yakıt basıncını ayarlayan şey lpg nin kini de mi ayarlıyor. yoksa sadece benzine mi yönelik.) Bu arada katalizör boşaltılmış lambda sensörünü değiştirdim daha önce. enjektör bağlantılarında bir sorun yok bildiğim kadarıyla ustam

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:56 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:54 ----------

aküm yeni bir yıllık. bujiler iki gün önce değişti. eski bujilerde de aynı şey oluyordu ama buji kablolarına baktırmadım yeni diye.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:59 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:56 ----------

seconder pompasının fişini çekip çalıştırdık usta ile aynı şey yine oldu. bir süre çalıştı. sonra ses ve tekleme kesildi. yani pompa ile alakalı değil çünkü bağlıyken de değilken de sorun aynı :(

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı sorun bende de var. aracı motor soğukken çalıştırdığımda 2-3 dakika vuruntulu hareket ediyor sanki benzini bitmiş araç gibi acaba benzin pompasında sıkıntı olabilir mi bende sekonderin fişini çektim birkaç gün sorun yoktu ancak bugün aynı sorun tekrarladı. bujiler değişeli 2bin km oldu. bobin yada kablolar bunu etkiler mi