Vectra B Genleşme Kabı (Coolant Expansion )

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
42021010335919499.jpg

arkadaşlar , geçek hafta ek su deposunu temizlemek için söktüğümde içinin çamur gibi olduğunu farkettim. söktüm, tamamen temizledim. resme göre sol üstteki küçük delik tıkalıydı, ve borunun ilerisinde çatlak vardı, hortumu sökerken tamamen ayrıldı. bende japonla düzgünce yapıştrdım, montajını yaptım. kırmızı antifrizi doldurdum uyarı falan gitti, çok güzel çelışıyor. sonra yine uyarı vermeye başladı, baktığımda antifrzin eksildiğini gördüm. kırılan yerden yani o küçük borunun ordan kaçırıyor. önceden tıkalıymış, ne kadar süredir tıkalı olduğunu bilmiyorum. yaklasık 1 senedir kullandım yaz kış bir sorun çıkarmadı uyarıdan başka.. o çatlak yüzünden koca kabı değiştirmekte istemiyorum. yine orayı kapatsam yani tıkalı olsa ne tür bir sorun yaratır? o deliğin işlevi nedir?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu parçanın fiyatı 30TL civarı. Bence temizlemekle uğraşmaya bile değmez, direk yenisini alsaydınız.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu parçanın fiyatı 30TL civarı. Bence temizlemekle uğraşmaya bile değmez, direk yenisini alsaydınız.

bencede yenisini al tak.... kırkık olmasa sorun yok ama kırık ve basınçla ne yaparsan yap gene oradan kaçırır.... yenisini al en sağlıklısı...
saygılar

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
sensör olmadanda olurmu yani alttaki mekanizma olmadan sadece kabı satarlarmıki?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
evet, sensörsüz satılıyor. Sensörü çıkarıp yeni kaba takmanız lazım.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün tam da bahsettiğiniz delikten antifiriz kaçırdığını gördüm ıslaklık şeklinde sizin gibi hortumu çıkarayım dedim kırıldı içinde metal bir boru var destek olan.bende çıkarıp o metal boruyu temizleyip etrafına sıvı conta sürüp yerine taktım bakalım kaçırmaya devam edecek mi

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
bence kabı direk değiştirin, ne yaparsanız yapın bsınçlı olduğu için oradan kaçıracaktır....

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben sattığım vectranınkini orjinal gm marka ile değiştirmiştim. orjinali 45 tl yan sanayi 30 tl. kesinlikle orjinal alın derim.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence kabı direk değiştirin, ne yaparsanız yapın bsınçlı olduğu için oradan kaçıracaktır....
yapıştırılabilir gibi duruyor benim ki tam dibinden kırılmadı kelepçenin yarısı tutuyor sağlam kısmından ve metal boru destek oluyor yani antifiriz boru ile plastik arasından kaçırıyor ve o kadar az kaçırıyorki hiç eksilmiyor antifiriz seviyesi (4 aydır) şimdi bu metal boru ve plastiği birbirine yapıştırabileceğim bildiğiniz yapıştırıcı varmı arkadaşlar denemek istiyorum olmazsa değiştirecem.japon yapıştırıcısı olmaz diye tahmin ediyorum

aşağıda işaretledim kırıldığı noktayı
fb26f.jpg

Son düzenleme:

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Basınçlı kap olduğu için tamir ancak geçici çözüm olur en iyi ihtimalle.Bir kap yüzünden kapak contası yakan çok kişi var.Israr ediyorsunuz ama yenisini takmak en doğru iş.
Yine de tercih sizin.