vectra b garip sorun

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 haftadır zaman zaman aracımın abs ve tc lambası yanıyo aynı zamanda giden aracın km göstergesi de 0 a düşüyo 15-20dakika sonra tekrar normale dönüyor. bugün bursada daha önce gittiğim bi özel servise gittim bilgisayara baglattık hiçbir arıza çıkmadı usta sensörlerden ya da beyinden olsa arızayı okurduk dedi. akü kutup başları çok ısınıyo değiştirelim dedi onları degiştirdik koca gün hiç bişey yoktu az önce tekrar marşa bastım yine yanmaya başladı sinirden hemen terk ettim arabayı bunun sebebi ne olabilir acaba bilen ya da daha önce başına gelen varmı?

kmustafa38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım aynı sorun benimde vardı.Ben sorunu elektrik tesisatını tamamen gözden geçirdim.tamamen bantladım ayrı ayrı ve bu sayede abs tc ve airbag lambası normale dondü.yaklaşık 1 ay oldu herangi bir sıkıntı yok şuanda. Km göstergesine gelincede gösterge paneli direk sokete takılıyor.Bu nedenden dolayı eğer göstergeyi tutan civatalar düştü ve gösterge paneli sallanıyorsa bu nedenden olabilir.Bu benim düşüncem tabiki belki teknik bilgi sahibi seni daha iyi aydınlata bilir.

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ama dedigin gibi farklı şekilde arıza vermiyo bunlar örnegin yolda 90-100 giderken km saati 0 a düşüyor 2saniye geçmeden abs ve tc lambası yanıyor 15-20 dk sonra yine aynı şekilde km saati 0dan kalkıp bulunduğum sürate geliyo ve lambalar sönüyor.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opellerin bi çoğu sol ön tekerdekı devır sensorunden okur km yı. senın vectra b de o sekılde. devir sensörunu kontrol edın yada akıs kafasındakı deviri okutturan carkı kontol edın yada tesısat yada beyın

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kutup başlarının ısındığından bahsettiğine göre aracında elektrik ile ilgili bir sorun var demektir. Elektrik sistemine bir baktır, özelliklede şarj dinomasına.

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opellerin bi çoğu sol ön tekerdekı devır sensorunden okur km yı. senın vectra b de o sekılde. devir sensörunu kontrol edın yada akıs kafasındakı deviri okutturan carkı kontol edın yada tesısat yada beyın

usta da en başta öyle dedi sol ön teker sensörüdür dedi baktı etti sensörden degil dedi sonradan

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kutup başlarının ısındığından bahsettiğine göre aracında elektrik ile ilgili bir sorun var demektir. Elektrik sistemine bir baktır, özelliklede şarj dinomasına.

baktık abi bi sıkıntı yok orjinal kutup başları incecik teneke gibi bişeydi bi zararı olmaz diye değiştirelim dedim pek umutlu degildim zaten çözmedi sorunu arabada uzun+kısa xenon ve ufak çaplı bi müzik sistemi var taktıralı 2-3 seneden fazla oldu zaten

kamuran66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı olay bizimde başımıza geldi ve sorunun beyinden olduğunu fark ettik. İlk zamanlar abs ve tc lambası yanıp sönüyordu. km bilgisi alınamıyordu. sonra abs ve tc sürekli yanmaya başladı. Beyini söküp tamir ettirdik düzeldi. Beyindeki sorun lehimlerin çatlaması oduğunu söylediler.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
aynı olay bizimde başımıza geldi ve sorunun beyinden olduğunu fark ettik. İlk zamanlar abs ve tc lambası yanıp sönüyordu. km bilgisi alınamıyordu. sonra abs ve tc sürekli yanmaya başladı. Beyini söküp tamir ettirdik düzeldi. Beyindeki sorun lehimlerin çatlaması oduğunu söylediler.

Evet direk abs beyninizde ariza var benim eski astra g dede oldu sensor dediler, ekranin tesisati dediler ama hayir arizali parca abs beyni cikti :( , 300 liraya tamir ettiler istanbulda var yapan yer google aramasi yap cikiyor bir suru firma...