vectra b / cam otomatiği sorunu;

alonewolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b aracımın 4 camı da otomatik ama bazen kendiliğinden- bazen kızım düğmeleri çok kurcalayınca, bazen de arıza lambası söndürmek için akü çıkarıp taktıktan sonra,

cam kontrol düğmeleri manual oluyor (basılı tuttugun sürece çalışıyor -basıp bırakak komple açılmıyor ya da kapanmıyor )

4 camdan bazen hepsi- baen sadece herhangi biri, bazen 2 si bu arızaya bağlıyor-diğerleri otomatik çalışıyor

bugün dördü aynı anda sapıttı mesela.. değişiyor yani

bu camları kontrol eden röleler nerede acaba bilen var mı , sigorta tablası dış kapağında cam kontrolüne benzer işaret hatırlıyorum ama röle grubunda mıydı sigorta grubunda mı şimdi hatırlayamıyorum..

bilmemekle beraber- bu işlemin bir röle kontrolünde yapılacağını tahmin ediyorum

elim alıştı bu arabayı aldım alalı, camları indikten sonra kumandadan kapatıyorum, çoğu zaman sorunsuz ama bazen biri veya birkaçı açık kalıyor bu durumdayken

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:51 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:45 ----------

özür dilerim- sorry- başka dilde bilmiyorum :(:(:(
forumda varmış cevabı,

tam kapaşı veya açıkken birkaç saniye daha ( kimine göre 10 saniye ) basılı tutunca normale dönüyormuş..

hemen deneyeceğim- çok pardon..

acaba kızım aynı şeyi yaparak ( düğmeyi basılı tutarak ) mı otomatiği devreden çıkarıyor ?

yani bu basılı tutma olayı , otomatiği hem devreye almaya-hem de devreden çıkarmaya mı yarıyor yoksa ?

yenerlike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızda bulunan motorlar stabil olmayan ayara sahip. Adaptasyon gerekmektedir bnm aracımdada aynıları başıma gelmekte. Bütün camları en aşağıya kadar indir kontağı kapat tekrar aç. sonra hepsini yukarı kaldır yine aç kapa sürekli en aşağı ve en yukarı şekilde biraz kurcala sonra marşa bastığında düzeliyo.