Vectra b benzin rölesi

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2001 model vectra b aracım uzun zamandır geç marş alma sorunu vardı aracımı cumartesi Kastamonu Bosch car servisine götürdüm tech 2 cihazına bağlattım ve benzin rölesi temas sorunu arızası verdi ustalar elektronikçiyi çağırdılar gelen arkadaş beyinden kaynaklandığını tamir olması gerektiğini söyledi röle temas sorunu ile beynin ne alakası var anlamadım sizin fikrilerinizi. Alabiilirmiyim

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde beyin içindeki lehimlerde kopma kırılma meydana gelir zamanla. bundan kaynaklı bi arıza algılıyor olabilir araç. tabi birde başka bir yerden kaynaklıda olabilir.beyincilerde her halükarda en az 250 -300 lira alıyor bildiğim kadarıyla...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
önce röleyi değiştirin olmazsa beyine baktırırsınız.

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Röleyi soketinden çıkartırsanız arıza lambası yakacak muhtemelen fakat yinede sökerek röle ayaklarının girdiği soketine ve röle ayaklarına kontak sprey sıkarak temizlik yapmak denenebilir.Röle ayakları,kablo soketleri vs. gibi temasla elektrik ileten metallerde oksit,pas gibi durumlar olabiliyor buda temazsızlık dediğimiz sıkıntıyı yaratıyor umarm sizin araçta sadece bu sıkntı vardır.Beyin işi sadece soğuk lehim yani temazsızlık olsa bile masraflı oluyor daha doğrusu işçilik üstte bahsediliği gibi yüksek oluyor,birde beynin %100 tamir şansı yok eğer sıkıntı beyinde ise bu gibi durumlarda ikinci el beyin vs. bulmakta gerekebilir,umarım beyinde sorun yoktur.

Son düzenleme:

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Rölesi değiştirdim ama yine aynı, sormak istiyorum size kontak spreyini rölenin girdiği yereli sıkıcaz başka bir sıkıntı olmasın sonra

adige30

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hiç boşuna uğraşma benzin pompadı röledi düşük akım beyin hatası aynı sorun bendede vardı 2001 vectra beyni tamir ettirdim yapılan işlem soketlere giden bacakları lehim ile iletkenliğini arttırmak ama 300km gitti en fazla bu sefer gaz kelebeği hatası tamir dikiş tutmuyor ya çıkma ama en garantisi sıfır pahalı ama başını ağrıtmaz

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Gaz kelebeği hatası neden verdi anlamadım bu işlemi yaptırdıktan sonramı oldu

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyin şasi göndermiyorsa eğer ek röle ile beyin tamirsiz bir şekilde 4 yıla yakın kullandım.tam olatak sorun ne dedi usta.vectra b klima benzin pompa rölesi gibi ekipmanlara şase vermeyi durdutuyor zamanla arıza aslında fakat bypas yaparak ek kablo çekip şase ucunu manuel veren elekyrikçiler var bulabilirseniz halledilebilir

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Son cevaptan pek bişey anlamadım arkadaşım, tekrar açıklayabilirmisin.