Vectra B / Atiker Lpg Enjektörleri Hk.

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinde en ufak bir sorun ses vs yoktur, fakat lpgde enjektörlerden çıt çıt ses geliyor, rölantide çalıştığı esnada hafif sarsıntılı çünkü tam 1.000 devire gelmiyor. Bilgisayara bağladıklarında lpg enjektörlerinin takımca değişeceğini parçanın 200 tl olduğunu söylediler. Aynı takımdan forumun sponsoru olan bir sitede 120 tl'ye buldum. Sizce internetten alıp mı değiştireyim (özel serviste) , yoksa parçayı alacağım yerde değişim yapıyor, orayımı tercih etmeliyim. Bununla birlikte sarsıntı ve çıtlama sesi düzelir mi ?

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG'de biraz çıt çıt sesi olması normaldir.

Rolanti için 1000 devir fazla, 650-850 civarı olur genelde.

Sizin araç arıza lambası yakıyor mu LPG enjektörlerinin arızalı olduğunu nereden anladılar?

Benim aracımda enjektörleri söktürüp baktık enjektörlerin birinin lastik sübabı parçalanmış olduğu için ses yapıyordu. Tamir ettirdim, temizlettim geri taktırdım 30 TL'ye ayarla beraber sorun halledildi.

200 TL enjektör takımı için fazla para benim sorduğum yerler 140-160 TL civarı fiyat verdiler.
Biraz araştırın acele etmeyin derim.

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza lambası yanmıyor, lpgnin beynini bilgisayara bağladı, gaz dağılımında düzensizlik olduğunu enjektörlerden dolayı olduğunu söyledi. Aklımada yattı. Tedirgin olduğum konu sesin geçip geçmeyeceği, ve fiyat konusu oldu. İlginiz için teşekkür ederim.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza lambası yanmıyor, lpgnin beynini bilgisayara bağladı, gaz dağılımında düzensizlik olduğunu enjektörlerden dolayı olduğunu söyledi. Aklımada yattı. Tedirgin olduğum konu sesin geçip geçmeyeceği, ve fiyat konusu oldu. İlginiz için teşekkür ederim.

Çıt çıt ses varsa geçmez ama Çat çat ses varsa o geçer :)

Aslında usta, USTA olsa bu sarsıntıyı enjektörden yapıyor deyince bir tane sağlam olduğunu bildiği bir enjektör takıp sana gösterse o zaman ver 200 TL al yenisini kafan rahat olsun.

Amaa enjektörü değiştirince sarsıntı geçmezse bu sefer de Regülatörden diyecek onu değiştirince geçmezse Buji kablosundan diyecek (bazen buji kablosu benzinde belli olmasa bile LPG'de belli olan bir arızaya yol açabiliyor) vs. vs. emin mi garanti veriyor mu Enjektörden olduğuna???

Bence başka yerlere de gösterin fikir alın...

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çıt çıt ses varsa geçmez ama Çat çat ses varsa o geçer :)

Aslında usta, USTA olsa bu sarsıntıyı enjektörden yapıyor deyince bir tane sağlam olduğunu bildiği bir enjektör takıp sana gösterse o zaman ver 200 TL al yenisini kafan rahat olsun.

Amaa enjektörü değiştirince sarsıntı geçmezse bu sefer de Regülatörden diyecek onu değiştirince geçmezse Buji kablosundan diyecek (bazen buji kablosu benzinde belli olmasa bile LPG'de belli olan bir arızaya yol açabiliyor) vs. vs. emin mi garanti veriyor mu Enjektörden olduğuna???

Bence başka yerlere de gösterin fikir alın...

Aynen katılıyorum