Vectra b 2001 tdı turbo selenoid valf arızası

Turbu Selenoid Valf Arızası

• Kullanılan toplam oy
    9

AHMETKARTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar vakum pompasının olduğu kısım siyah renkli yağ doluydu resmi koydum bu hortumu çektiğimde içinde yağ dolmuştu bu yağ acaba egr den mi geliyor bilemedim??

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    44.6 KB · Görüntüleme: 48
  • 2.jpg
    2.jpg
    44 KB · Görüntüleme: 42

AHMETKARTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Demek ki egr den aldığı sıvıyı selenoid valfe veriyor ve selenoid valf bu yüzden ötüyor ordanda vakum a gidiyor ama egr den hava çekince egr nin altındaki metal kısım salmıyor bu parça arızalı mı yani

AHMETKARTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BU EGR NEREDEN SIVI ALIYOR ÇÖZEMEDİM ACABA MANİFOLTTAKİ BUHAR MI ??
YOUTUBE DA BİR EGR TAMİRİ VAR İNCELEDİM FAKAT ÇALIŞMA MANTIĞI NI ÇÖZEMEDİM YANİ VENTİL YIRTIKSA HAVA ÇEKİNCE ALTTAKİ PARÇAYI BIRAKMASI GEREKMEZ Mİ BENDE BIRAKMADI O ZAMAN SIVI NERDEN GELİYOR EGR BOZUK MU BU PARÇAYI DEĞİŞTİRİYİM Mİ BİLEMEDİM

http://www.youtube.com/watch?v=y2s0mAdz7Iw

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet orda membranı (diyaframı) tamir ediyor...zaten sorun orda o membran(diafram) yırtıksa pistonu emme ile çekemeyecek ve hali ile manifolt pisliğini o yırtık mebrandan selenoite çekecek...veya turbo yağ kaçırıyor ordan(manifoltdan emiyor

AHMETKARTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbocuya gittim şöyle uzaktan baktı turboya sonra gaz dedi gaz verdim eliyle elledi şöyle kurbanlık koyuna bakar gibi yokladı sonra dedi ki abi turbo da hiç bir sorun yok dedi kilosu kaça bu turbonun diyecektim vazgeçtim neyse dedim şimdi canım sıkılacak boşver dedim

şimdi ne yapmam gerekiyor ??

sedat166

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu dizel ne menem bişeyse uğraştırıp duruyor, seninki yine iyi benim çekiştede problem var ve öyle her eline tornavida alıp ustayım diye geçinenlere güvenipte onca yaptığın masrafı yapmam aracıma . selenoid valfte ses problemin kalmış galiba senin ki mantıken ses valf bağlantılarında bi yerde kaçak varsa yapar , yada tam açmıyordur valfin dar alanda hızlı akış ses yapar.bence valfin hortumunu takip et nereyle bağlantılıysa sök komple hortumu başka ince bi hortum ayarla dene... belkide saçmalıyorumdur bak keyfine :)

lazrail_53300

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar hepinize kolay gelsin benimde aynı sorunum var pompa arızalandı yakıt pompasını tamir ettirdim usta takarken manifold kelebek valfini kırdı siparişi verdim geliyor egr valfinin selenoidi arızalıymış onuda sipariş verdim geldi ama şöyle bir problem var usta üzerindeki numara 022 diyor arabada takılı olan bozuğunun numarası 200 müş çalışmaz taksamda dedi bi tak çalışır belki dedim kelebek valfinin selenoidi 022 idi onu taktım çalışmadı diyor bu üzerindeki numaralar ne yardımcı olursanız sevinirim sanki usta beni yiyormuş gibime geliyor şimdiden teşekkürler

MURATRND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorunu çözen var mı?:)

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlis kulvarda ilerliyorsunuz 20 egr 50 vakum degistirin duzelmez.vakum arizali egzantrigin ucunda vestinhauzun emis yaptigi vakum patlak ve yag veriyor hava sistemine ince borulardan gececek havaya motor yagi girdigi icin tikaniyor ve p0400 egr arizasi verir vakumu degistirin sistemi borulari valfleri balata spreyi ve hava ile temizleyin duzelsin baska yerlerde aramayin yersiniz kafayi en sevdigim ve ilgi alanim dth makinalar double sorun )) ustasi yok alin size kalici bilgi KORE DEN SEVGILERLE. Biraz uzaktayim ama bi giriim dedim hop bu konu geldi onume bende yaziim dedim saygilar sevgiler pigme memleketinden...