vectra arıza ışığı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi şimdi şunu diye bilir miyiz? eğer ki sensör arızalı ise motor ışığı devam lı yanar?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hata kodu almadan kesin karar veremezsin ki? Sensör den başka bir yer de arızalı olamaz mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hata kodu almadan kesin karar veremezsin ki? Sensör den başka bir yer de arızalı olamaz mı?

Peki abi bu sensörün arızalı olduğunu nasıl anlayacağız?

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir oksijen sensörü kolay kolay bozulan, arıza yapan bir parça değildir, o nedenle ben de Tansu usta ile aynı fikirdeyim, oksijen sensörünün durumunu kontrol etmekte fayda var, parça arızalı çıkarsa da çaresiz değişecektir çünkü bu parçanın tamiri yok.

Abi ben oksijen sensörü değiştireli 2 ay olmadı ki :) Ben benzinden şüpheleniyorum depoyu sonuna kadar kullancam daha sonra başka yerden alacam bakalım yapacak mı :confused:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Peki abi bu sensörün arızalı olduğunu nasıl anlayacağız?

Kablolar ve fiş arasında kopukluk olup olmadığını kontrol etmek haricinde parçayı söküp, içini açayım da kontrol edeyim gibi bir şansın yok :(. Sensör yenisi ile değiştirildiğinde bir daha arıza lambası yanmazsa işlem tamam demektir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi ben oksijen sensörü değiştireli 2 ay olmadı ki :) Ben benzinden şüpheleniyorum depoyu sonuna kadar kullancam daha sonra başka yerden alacam bakalım yapacak mı :confused:
Aldığın parça garantili olduğu sürece sıkıntı yok demektir, bir iki kere daha benzin alarak durumu takip et. Yanlız ışık kendiliğinden sönmez.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
oksijen sensör arıza kodu P0130 dur bo kod varsa sensör arızalıdır veya fasılalı diye kod verirse elektrik tesisatında sorun var demektir .
vec b de arıza lambası kolay kolay yanmaz yanma sebebi servis veya usta dır .
lpg takılan araç arıza ışığı yandımı ustalar sorunu bulamadımı lpg ye suç atarlar .

opel de lpg takılıp ışık yanan tek araç modeli corsa b combo b x14sz motor tipidir,
sebebp de tek nokta sistem olduğu içindir devamlıda yanmaz ilk çalışmada yanar sonra söner ,

kısaca lpg yüzünden motor arıza ışığı yanmaz yanma sebebi ayar bozukluğudur .

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
tansugurler üstadım bu sorunun soket vs ile pek alakası yok... opelde kronik bir durum... bir kere yapmaya başladı mı? sonu yok... artık öyle bir duruma geliyorsun ki gözüm hep ekranda yandı yanacak diye :) hatta ben o lambayı dahi sökmeyi düşündüm :D
arıza ışığı kronik sorun değildir siz ustasına denk gelmemisiniz ki aracınızda arıza ışığı sorunu devam ediyor siz gelin aydına arızalar nasıl gideriliyor görün.;);)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
arıza ışığı kronik sorun değildir siz ustasına denk gelmemisiniz ki aracınızda arıza ışığı sorunu devam ediyor siz gelin aydına arızalar nasıl gideriliyor görün.;);)

Atalarımızın bir sözü vardır Ölmüş Eşek Kurttan Korkmaz diye :) basar gelirim :)

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gidersen lambayı gözlemekten kurtulursun.
Ben altı senedir izmirden ayni mekana gidiyorum.;)