Vectra aracımın kapı açma-kapama modülü arızalı imiş...yardım...

mevsim78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca 235 ytl satış fiyatı var kapı kilidinin...orjınal bayi fiyatı nasıl oluyo 350 anlamadım

işçilik dahil fiyat verildi 350 ytl...

servisteki görevlinin anlatımı kapı modülü diye anlattı ve her kapınınki ayrıymış biri diğerine uymuyormuş

canımı sıkan tarafı bazen çalışıyor bazen çalışmıyor
yaptırsam mı yaptırmasam mı diye çok düşünüyorum

mevsim78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Arkadaşım O Motorlar Vectra B Ye Olmaz Komplike Bir Kilit Bu İşi Bilen Bir Kilitci Varsa Götür Tamiri Mümkün Söküp Yağlam Yapıyorlar temizlik Düzeliyor

Ben Tecrübe Ettim Gayet ii 5 Aydır Kullanmkatayım Ki Hiç Kapa Aç Yapmıyordu Şuan Canavar

Tamiri Mümkün Üstası Olursa
Ama Arkadaşın Dediği Kapı Manyeti Olmaz Uğraşma Zaman Harcama

nerede yaptırabilirim adres verebilirmisiniz (PM dende gönderebilirsiniz)

ben İstanbul Anadolu yakasındayım...

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işçilik dahil fiyat verildi 350 ytl...

servisteki görevlinin anlatımı kapı modülü diye anlattı ve her kapınınki ayrıymış biri diğerine uymuyormuş

canımı sıkan tarafı bazen çalışıyor bazen çalışmıyor
yaptırsam mı yaptırmasam mı diye çok düşünüyorum
bence bi özel servise git...235 ytl %15 indirim yapsalar 200 ytl yapar..50 ytl de işcilik alsa..250 ytl yapar ki..yukarda opelin reklamında mekanik serviste %25 diyo...1 yıl garantili..bende bi araştırayım sana fiyat vereyim orda bi kaportacıya taktırırsın..

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu bende yaşadım..kumandayla açıp kapattığımda sadece şoför tarafı hariç açılıp kapanıyordu.dediğiniz doğru,pahalı bi parça...ama o parçanın tamirini yapanlar var.iyi bi elektrikçiye gidersen o işi 45 dk yada 1 saat gibi bir sürede hallederler...ben öyle yaptırdım,içinde küçük bi parça var.elektronik bişey.onu değiştirdi ve 1 yıl dagaranti verdi.ama 1,5 yıl falan oldu yaptıralı.45 ytl ye herşey dahil yaptırmıştım...

nantucket

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

Konuyu yıllar sonra hortlattığım için affınıza sığınıyorum.
Benim Vectra B'nin sol arka kapı otomatiği birkaç yıldan beri bozuk. Özel servis 450-500 TL'ye dedi, bugün sorduğum yerde 350 TL parça fiyatı verdi.
Açıkçası kilidi yerinden çıkaramadığımdan kontrol etme imkanım da olmadı, varsa kilidi çıkaran buradan paylaşırlarsa sevinirim.
Çıkma da bulamadım, bugün yarın muayene için gitmem lazım ama henüz kapı kilidi işini çözemedim.
Bu arada 2. araba olduğundan pek fazla kullanılmayan Vectra' nın göstergelerinin hepsini çıkardım, orjinal ampullere sadık kalarak hepsini değiştirdim, güzelde oldu.
4 adet yeni kolon aldım (eskileri yıpranmıştı ve yüksek seste uğultu yapıyordu) onları da uydurup bir şekilde takarsam arabam iyi olacak.

mevsim78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

Konuyu yıllar sonra hortlattığım için affınıza sığınıyorum.
Benim Vectra B'nin sol arka kapı otomatiği birkaç yıldan beri bozuk. Özel servis 450-500 TL'ye dedi, bugün sorduğum yerde 350 TL parça fiyatı verdi.
Açıkçası kilidi yerinden çıkaramadığımdan kontrol etme imkanım da olmadı, varsa kilidi çıkaran buradan paylaşırlarsa sevinirim.
Çıkma da bulamadım, bugün yarın muayene için gitmem lazım ama henüz kapı kilidi işini çözemedim.
Bu arada 2. araba olduğundan pek fazla kullanılmayan Vectra' nın göstergelerinin hepsini çıkardım, orjinal ampullere sadık kalarak hepsini değiştirdim, güzelde oldu.
4 adet yeni kolon aldım (eskileri yıpranmıştı ve yüksek seste uğultu yapıyordu) onları da uydurup bir şekilde takarsam arabam iyi olacak.

Merhaba,

Son dönemde forumu tekrar yakından takip etmeye başladım.
Yıllar öncesi açtığım konuyu görünce açıkçası şaşırdım.

Aynı kapı camı otomatiğinde benimde sorun vardı.
Tamir ediliyor.İşçilik dahil 100 TL verdim.
Bi araştırın derim...

nantucket

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Son dönemde forumu tekrar yakından takip etmeye başladım.
Yıllar öncesi açtığım konuyu görünce açıkçası şaşırdım.

Aynı kapı camı otomatiğinde benimde sorun vardı.
Tamir ediliyor.İşçilik dahil 100 TL verdim.
Bi araştırın derim...

Başka seçenekte yok gibi, önce kilidi çıkarıp test edeyim sonra dediğiniz gibi tamir ettirme yoluna gideceğiz.
Teşekkür ederim,

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka seçenekte yok gibi, önce kilidi çıkarıp test edeyim sonra dediğiniz gibi tamir ettirme yoluna gideceğiz.
Teşekkür ederim,

Bu tür sıkıntılar bazen proğramsal da olabiliyor. Benim 2001 cdx aracımın da sol arka kapı kilitlenmiyor. Elimle kilitlediğim de açılmıyordu. Hatta uzaktan kumandayla 4 cam otomatik kapanmıyordu. Bu durumu aktif hale getirtmek için araca tech2 cihaz bağlattım. 4 camı aktif hale getirtince sol arka kapıda düzeldi.

Bu 4 camı nasıl aktif hale getirileceğini buradaki özel serviste bilmiyordu. Yok böyle bir özellik diyordu. Cihazla ilk önce benim aracın 4 camını aktif hale getirdik. Daha sonra özel servisçinin 98 cd nin camlarını aktif hale getirdik. :D