Vectra Amortisör

blackpeace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben amörsitörler bozuk diyorum soranlara :d ..gerçekten takırtı tukurtu çok

VecTraTöR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben amörsitörler bozuk diyorum soranlara :d ..gerçekten takırtı tukurtu çok
O zaman amortisörleriniz gerçekten bozuktur.. Amortisör sertliği ile takırtı tukurtu diye bahsettiğimiz sesler çok farklı şeyler sertlik sadece yolun araçtaki etkisinin hissedilebilirliğini arttırır ses yapmaz bu sesler içinse ilk etapta bakılacak 3 şey var..Patlaksa amortisörler değişecek,değilse askı rotları kontrol edilecek.. Yinede devam ediyorsa nadir görülür ama direksiyon kutusundan ses yapar biz amortisörden gibi hissederiz ama bu ses anında direksiyonda özellikle sağa veya sola dönükken azda olsa bir vurma hissediyorsanız büyük iht kutudandır :rolleyes:

blackpeace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka sağ patlak değil ama patlamak üzere galiba .özelliğini yitirmiş dedi bi usta . ama söyledeğindende şüphelerim var direksiyon kutusunuda göstersem iyi olacak ..

djsecooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçtada ses var.bi uyarım olucak özellikle vectra b kullanan arkadaşlar.arka bagajda sag farın arkasında tüp ve büjon anahtarı koyma yeri var orayı bi kurcalasınlar.belkide sorunun çözümü çok basittir:eek:

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şimdiki arabam 97 vectra b 2.0 gls. Bundan önceki astra f 98 1.6 gls idi. astra f bana opel almaya yemin ettirmişti sert diye ona denir sert tabiri nazik olur belki odun demek daha iyi olur. Bu arabayı neden aldınız düşüncesi gelir aklınıza. Arkadaşta ynısı vardı bunların astradan çok farklı olduğunu öyledi ve bana test ettirdi. Çok hoşuma gitti araba güven veriyor. Daha bakım yaptırmadığım halde çok hoşuma gidiyor.Bu arabayı alırken bide volkswagen polo classik e müşteri oldum araç çok temizdi confort modeli idi.Ama binip test ettiğimde vectraya göre bana bisiklet gibi geldi.Müşteri olduğum vectraya yapıştım ve aldım. Bu paraya binecek en kral araba bence...

ozzann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorunu çözdük arka askı rotlarındanmış 4 ünüde değiştik şimdi tıkırtı kalmadı.

R

_remix_

Bilgi Girilmemiş
benim araçtada ses var.bi uyarım olucak özellikle vectra b kullanan arkadaşlar.arka bagajda sag farın arkasında tüp ve büjon anahtarı koyma yeri var orayı bi kurcalasınlar.belkide sorunun çözümü çok basittir:eek:

evet benimkinin tırnağı kırık ve bulamıyorum...öyle bir ses yapıyorki...