vectra abs ışığı

newzot

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm bende vectra dtı war. abs ışığı önceden aradbir yanıyodu. şimdi sürekli yanıyo servise götürdüm elektronik beyin değişmesi gerekiyo dedi ama orjınali 2milyarı geçio bu sorun neden kaynaklanabilir ve sorunu gidermenin başka yolu warmı yardımcı olursanız sevinirim nevzat

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun.
Benim de ABS ile ilgili bir sorunum olmuştu.
İlk başta yetkili servis bana da sana söyledikleri gibi beyinden diyip bir sürü hesap çıkartmıştı. Sonrasında tanıdık bir özel servise götürdüm. Sorunu çözdüler. Bendeki sorunu sana kısaca açıklayayım. Belki aynı durumdur.

ABS sistemi şu şekilde işler. Kampana ve disklerin hemen arka taraflarında lastiklere bakan bir sensör vardır. Sen frene bastığında bu sensör devreye girer ve lastiklerin hareket edip etmediklerine bakar. Eğer lastik kızaklamaya (yani haraket etmemeye) başlarsa direkt abs yi devreye sokar.

Bu sensörlerin okuma yaptıkları kampana ve disklerin arka taraflarında plastik bir halka vardır. Bu plastik halka benim arka tekerlerde çok aşınmış. Bu yüzdende sensör okuyamadığı için arıza vermiş. Bende kampanadaki bu lastik haklaları değiştirdim. Oldu bitti.
Tabiki yetkili servis arıza kodlarından daha iyi anlayabilirler sorunu. Bence birde opel team e götür. Ordan da baksınlar arıza koduna. Kesin cevabı verirler.

Umarm seninde aynı sorundur. ve ucuza çıkarsın.

newzot

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolsın bugün götürüm olmaazsa bu arada bana bu fiyatı weren özel bi servisti iki tane farklı servise götürdüm birisi hiç bi sorun yok dedi ama ışık yanmaya dewam etti diğreide banma bu maliyeti çıkardı

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonucu ve yapılan işlemi u başlığa yazarsanız diğer arkadaşlarda faydalanır..