Vectra A motoru kışın niçin ısınmaz? Çaresi var mıdır?

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir sorum daha olacak motor elektiriği arıza lambası yanıyor bunun nedeni lpg midir. Eğer buysa ne yapabilirim ve araca zararı olurmu?

yunus1021

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabamın motoruda geç ısınıyor termostatı gösterdim saglam dediler yazında hararet 95-100 arası oluyor genelde hatta araba zorlandıgında kırmızıya kadar geliyor. fan mucur bozuk dediler degiştirdim ama yinede hararet kırmızıya kadar geliyo özellikle şehir içinde

parcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sizin derdinizi biliyorum.Termostat açık kalmış.Termostatı değitirirseniz aracınız normale dönecektir.Eminim.

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım da vectra a 94 çaliştıktan sonra yaklaşık 3-4 km sonra maviyi baya geciyor 90 'a sabitliyor fakat içeriyi ısıtmıyor. neden olur termostat 1 sene lik bujiler yeni 5000 km anca yaptı: bir arkadasımda b kasa var 2 km sonra falan içeriye ateş veriyo neden bizim arabalar da olmuyor bu arkadaşların dediği gibi kartonmu koyalım bunun bir çaresini bilen varsa yardımcı olsun

parcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım da vectra a 94 çaliştıktan sonra yaklaşık 3-4 km sonra maviyi baya geciyor 90 'a sabitliyor fakat içeriyi ısıtmıyor. neden olur termostat 1 sene lik bujiler yeni 5000 km anca yaptı: bir arkadasımda b kasa var 2 km sonra falan içeriye ateş veriyo neden bizim arabalar da olmuyor bu arkadaşların dediği gibi kartonmu koyalım bunun bir çaresini bilen varsa yardımcı olsun
kalorifer peteginizin değişmesi gerekiyor.Yoksa neden isıtmasın ki

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son olarak bir şey daha sormak istiyorum. Gaza basınca araba birkaç saniye gaz yemiyor titriyor, sonra ok gibi fırlıyor. Acaba bu otomatik şanzımandan mı kaynaklanıyor yoksa tıkalı veya bozuk bir yerler mi vardır. Daha önce bunu tecrübe eden ve çözümünü bilen varsa yardım rica ediyorum.

abi bendede vectra a gt var ne dediysen aynısı başıma geldi sabahalrı ibre aşagı baskı yapamktan kırılcak nerdeyse ısıtıcam diye benzini bitiriyorum 4 lü lerin düğmesi bendede sıkışmıştı okkalı bi yumruktan sonra o düzeldi ama en öenmli sorun beni deli eden

gaza basınca köklüyorum titriyio bi kaç saniye sonra fırlıyo sanki benzin gitmiyomus gibi bi ses geliyo nadiren oluyo bu bana ama hepte çok önemli anlarda tam ışıklarda kalkacagım anda :(
benzinden falan olabilr dediler ama bilmiyorum sorunu öğrenirsen banda muhakkak bildir

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parcı: kalorifer peteginizin değişmesi gerekiyor.Yoksa neden isıtmasın ki:
arkadaşlar sizce sorun kalorifer petegindemi . parcı arkadaşım yardımın ve önerin için sagol

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
kalorıfer borularaına bak gırıs ve cıkıs sıcakmı
eger sıcaksa petek degısecek
gırıs sıcak cıkıs ılksa yada soguk devırdayım yeterssızdır
arabanın devırdayımını olctur basıncı nedır ondan sonra petek ısıne gır o ıs hem zaman alır hem zahmetlı hemde ıscılıgı coktur saygılar.
her petek arızalı dıyen ustaya ınanma

PoYRaZ_38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sorunumu çözemediler

Arkadaşlar opel astra f 1993 model 5 sefer termostat değiştim aracım hala ısınmıyor. yaz aylarında 70 kış aylarında 60 Dereceden yukarı çıkmıyor. ustanın biri radyatörden olur dedi ama bana mantıklı gelmiyor çünkü termostat 98 c de açmaya başlıyor 108 c de tam açılıyor. ama benim arabamda 60 c de termostat açmaya başlıyor. saatin bozuk olabileceğini düşündüm aracı olduğu yerde çalıştırıyorum o zaman 100 c ye kadar çıkıyor fan açıyor. anlayacağınız sorunu çözemedim hem ben hemde ustalar artık kafayı yiyecek. (yardımlarınızı bekliyorum)

johndone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence kaloriferi ısıtmayanlaın ortak sorunu kalorifer radyatörü. Değiştirmeden önce bendede aynı sorunlar vardı.hararet ibresi yerinden kalmıyordu kışıları. fakat değişimden sonra 2 dakika sonra içerisi ateş gibi oluyor. sanırım 100 ytl civarı masrafı var...