Vectra 2000 cd hararet göstergesi çalışmıyor

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben dedim ama???? tabii kontak açıkken yaptımı acaba :)
Tabi ki kontak açıkken denedim şaşe yaptırıyorum ibrede hiç oynama yok birde çalışırken farkediyormu onu deneyim ama zannetmiyorum kablo sağlam ibre sağlam bu ne ya başka ne olabilir kısa devre mi var gösterge panelinde anlamadım gitti şimdi benzin göstergemde çalışmıyor bazen çalışmadığıda oluyordu

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
eğer önceden göstergeleri temizlemek için açtıysanız ve ibreleri söktüyseniz takarken çok bastırmış olabilirsiniz.yani ibreleri elinizle rahat hareket ettirebiliyormusunuz bakın derim. eğer sertlik varsa ibreleri az geri çekip deneyin.birde göstergenin arkasındaki işaretli pine direk şese bağlayın deneyin.

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pinden şase alıp denedim göstergeler çok rahat temas yok kontağı ilk açtığımda göstergelerde bi çok hafif kıpraşma var ve şu dikkatimi çekti kontak açıkken göstergeler rahat gitmiyor ama kontağı kapattığımda hareket ettirdiğimde gösterge daha rahat çalışıyor yani burdan elektrik geldiği de anlaşılıyor

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kalan tek şey göstergeyi komple başkasıyla denemek.

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapılcak tek yol dediğiniz gibi sağlam bir göstergede denemek birde elektrikçiye gidip durumu ona anlatmak. bakalım ne diyecek merak ediyorum hazır her taraf sökülmüşken hiç olmazsa bahaneside olmaz ne güzel sökmüşüm al sorunu bul :)

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz herhalde yeni bi gösterge takacaz gibi şimdi ne hız ne devir ne de km saati çalışıyor sadece alttaki kontağı açınca lambalar yanıyor sigorta bölümünde ki sigortaları kontrol ettim başka neden olabilir gösterge ibrelerinin hiç biri çalışmıyor sorun ne olabilir

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sokette sorun yok şu işe bak ya hararet göstergesini yapalım derken tamamı gitti

serefzor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalan tek şey göstergeyi komple başkasıyla denemek.
başka göstergede de denenmiş oldu aynı tas aynı hamam başka aklınıxa gelebilecek olasılıklar ne olabilir