vec c arıza ambası

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
slm vec c lpg takılı marka lovato sıralı tip 180 km hızda motor arıza lambası yanıp sönüyor ve motor tekleme yapıyor 3.silindir arızası veriyor motoru stop edip tekrar çalıştırınca tekleme gidiyor benzinde soru yok böyle arıza ile karşılaşan araç sahibi oldumu vec c veya diğer opel modelleri kafayı yicem yakında, bakmadığım yer kalmadı en sonun da silindir kapağı sökücem

Son düzenleme:

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
180 km hızda devir kaçta olyor abim ?

yüksek devirde senkron sorunu olmasın..

lpg enjektörleri milisaniye değerleri tutmuyordur tahminim..

alper_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ama opelde değil.arkadaşımın passatında oldu aynı olay. motordan anlamam kabaca tarifiyle motorda 4 tane bişey var hatta araç roalntide çalışırken tekini çıkartınca titreme falan yapıyo araç stop etcek gibi oluyo onlardan bitasi bozulmuş neyse onu değiştirdi sorun bitti.bide katallik mi ne onu temizlediler. kıpkırmızı olmuştu çünki tıkanmışmı dolmuşmu öyle bişey

biraz komik oldu ama kusura bakmayınn.(motordan anlamam sadece başımıza gelen olayı yazdım)

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
180 km hızda devir kaçta olyor abim ?

yüksek devirde senkron sorunu olmasın..

lpg enjektörleri milisaniye değerleri tutmuyordur tahminim..
5000 devirde falan duruyor carbon clean yaptım sorun çözüldü çok gezdim araçla akşam üzeri teslim ettim az önce araç sahibi aradı yine aynı dedi lpg enjetörlerini açtırdım belki gaz yetersiz geliyordur diye ama düzelmedi.

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
brc ve lovato da yüksek hızda böyle problemlerin çok olduğunu duymuştum..bu sorun karşısında sizden çok lpg satıcı/montajcısı ile temasa geçilmeli, belki prog güncellemesi ile düzelebilir.

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli Üstat,

Aracın lpg enjektör hortumlarını kontrol et, tahminim 3.silindire giden hortum ya diğerlerinden çok daha uzun, ya da kıvrılma vs nedenlerle gereken gazı gönderemiyor.

silindir kapağı sökmen çare değil. sorun devam edecektir... lpg enjektörlerinden 3 ile 4 ü yer değiştir. arızanın yeri değişecekmi ???

slm vec c lpg takılı marka lovato sıralı tip 180 km hızda motor arıza lambası yanıp sönüyor ve motor tekleme yapıyor 3.silindir arızası veriyor motoru stop edip tekrar çalıştırınca tekleme gidiyor benzinde soru yok böyle arıza ile karşılaşan araç sahibi oldumu vec c veya diğer opel modelleri kafayı yicem yakında, bakmadığım yer kalmadı en sonun da silindir kapağı sökücem