Vanalı egzoz

Selim35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model vectram var vanalı egzoz takmayı düşünüyorum . Zararı olurmu arabaya .

Selim35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hehehe :):) çoğu kişi takma diyor . öyle yapacam sanırım teşekkürler :D

ismailazakli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım corsa 1.7 comfort aracım var ve bende varex vanalaı elektroım beyınlı sıstem var bence taktır dıkkat cek :)))) ama kat ıptalı yaptırmayıda unutma

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
deseydiniz hemen derdim ama aracınız bir vectra B2.. Üstelik bana göre opelin en modern görünümlü araçlarından..Yalvarabilirim ki takmayın.. :)

Vectra B2 dediniz de, dikkatimi çekti. Demek ki bu makyajlı kasa oluyor. Bilmiyordum makyajlı kasası olduğunu. B1 ve B2 arasındaki farklar nedir acaba?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra B2 dediniz de, dikkatimi çekti. Demek ki bu makyajlı kasa oluyor. Bilmiyordum makyajlı kasası olduğunu. B1 ve B2 arasındaki farklar nedir acaba?

B1 böyle nasıl anlatsam kütük gibidir, benim araba :D Stoplar ve farlar özellikle tam kütük gibidir, ön ve arka tamponda siyah bant vardır, kapı bantları da siyah plastik görünümlüdür, ancak B2 yani makyajlı kasanın farları ve stopları daha kibarlaştırılmıştır, yan çıtalar gövde rengine çevrilmiştir, ön arka tampon yenilenmiştir, daha kibar bir hale gelmiştir araç. B2 ler B1 lere göre daha basık durur, B1 özellikle ön taraf leylek gibi gezer. Sis farları köşeleri yontulmuş dikdörtgen görünümündedir, ancak B2 nin sis farlarının kapağı vardır siyah plastik kenarın tam ortasında yuvarlak farlar vardır. B2 nin şasisi güçlendirilmiştir, B1 e göre daha yüksek EU NCAP puanı vardır. Aynı olarak bilinse de aynı olmayan bir yumuşaklığı vardır B2 nin süspansiyonlarının, daha konforludur ve direksiyonu daha yumuşaktır.

İlk anda aklıma gelenler bunlar, şurası şöylemi böyle mi diye sorarsanız net cevaplayabilirim :)

Farkı gösteren bir kaç resim buyrun
971027_101450756729981_863464580_n.jpg

375112_101450763396647_1432976148_n.jpg

B2-B1-B2-B1 sıralaması :)
10049_120250061516717_2101193318_n.jpg

Son düzenleme:

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zararı olmaz...taksanızda...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayriyeten aracınızdaki motor seçeneği sebebiyle extradan headers ve emme manifoldu gibi şeylerle işlem yapılmadan dolgun ses almanız çok zor. Çok sık bindiğimiz 2000 model B2 var arkadaşımda o yüzden net konuşabiliyorum :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mert kardeşim b1lere biraz acımasız davranarak izah etmiş aslında konuyu :D ama ben de ekleme yapmak isterim.. B2 kasa vectralar önceki serilerinden en önce dış görünüm olarak ayrılır... Arka ve ön stoplar dahil olmak üzere; içeride kapı kolları krom olmuştur ve yeni jantlar ile daha fazla donanım vaad eder...Mert'in de söylediği gibi b2 kasalar 95-96 modellerden 4-5 sene sonra doğmuş vectralar olduğu için daha kaliteli ve modern araçlardır..Zaten opelin 100.yıl serisine özel vectra b2 ler ile bu meseleyi örneklendirmiştir...CDX donanım olarak önceki selefinin en fullünden (CDX) ten xenon mercekli farları, alarmı,karartmalı aynası, +2 hava yastığı ve daha güncel,kaliteli radyosu ile farklılaşır..Ayrıca b1 ile hemen hemen aynı gibi görünse de örn soketleri farklıdır..Tamponları farklıdır..