Uzun yolda bacaklarda ağrı

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar,

Astramla ortalama 200km ve üzeri yol yaptığım zaman bacaklarımda ve özellimle baldır kısımlarımda ağrılar oluşuyor. şirket aracı olarak kullandığım astra h seri aracımda bu tarz bi ağrı olmuyor. Bir türlü çozemedim ideal sürüş pozisyonumumu ayarlıyamıyorum yoksa bu tarz şikayetleri olanda varmı. 

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzun yolda bacaklarda ağrı

ilk defa senden geldi böyle bir soru ben gayet rahat şekilde 800 - 1000 km yol yapabiliyorum ve böyle bir ağrı felan olmadı ama ben sürerken koltuk hep en alt seviyeye kadar indiriyorum,,,

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uzun yol deneyimlerimde Astra J ile hiç bir ağrı hissetmedim aksine çok rahat geliyor bana. Günde yaklaşık 1000 km yol yaptım 3 farklı zamanda. gidiş 480 dönüş 480 + şehir içi.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra J ile 800km yol yaptım, bu 800km her sene birkaç kez olmak üzere birçok çeşitli araçla yaptığım yoldur. Bugüne kadar vardığımda en az yorgun hissettiğim araç J kasa oldu. Yol tutuş, bu yol tutuşun insanda yarattığı psikolojik rahatlama, klimanın düşük ses seviyesi, izolasyon, CC, rahat koltuklar v.s. bunların tümü etken.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben koltuğun ince bi ayar yapayım o zaman :) yükseklik derinlik vs en iyi ayarı bulmaya çalışayım.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkesin yapısı birbirine benzemez sonuçta bu tür farklılıklar olabilir, tavsiyem uzun yollarda kotunuzun vb arka cebine cüzdan koymayın, bu kan dolaşımını azalttığından uyuşma ve ağrıya neden oluyor, ayrıca koltuk sırtlığını da mümkün olduğunda dik tutup koltuğa otururken belinizi koltuğa iyice gömerek arkanıza iyice yaslanın, bu şekilde hem baldır hem bel civarındaki ağırlıklar koltuğa mümkün olduğunca eşit oranda dağılıyor ve dediğiniz ağrılar azalıyor.

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde bir süre uzun yolda belim çok ağrımıştı sonra sürüş pozisyonunu değiştirmiştim dahada olmadı :)

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

koltugun yukseklık ayarına bakın ben 1000km  uzun yol yaptım bel kısmı rahat gelmedı bnada.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Herkesin yapısı birbirine benzemez sonuçta bu tür farklılıklar olabilir, tavsiyem uzun yollarda kotunuzun vb arka cebine cüzdan koymayın, bu kan dolaşımını azalttığından uyuşma ve ağrıya neden oluyor, ayrıca koltuk sırtlığını da mümkün olduğunda dik tutup koltuğa otururken belinizi koltuğa iyice gömerek arkanıza iyice yaslanın, bu şekilde hem baldır hem bel civarındaki ağırlıklar koltuğa mümkün olduğunca eşit oranda dağılıyor ve dediğiniz ağrılar azalıyor.

Genelde arka cebime cüzdan vs koymuyorum, ya birtürlü doğru sürüş pozisyonunu bulamıyorum yada koltuğun ergonomisi bana uymuyor. Astra h serisindede uzun yolda azda olsa belimde ağrı oluşuyor j serisinde de bacaklarımda kasılma ve ağrılar oluşuyor. Var bende bi problem doktoramı gitsem napsam :)

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dostum aynı sorun bende de vardı arabayı kullanmaya başladıktan sonra bacaklarımda(özellikle sol) ve belimde ağrılar başladı.
Geçmeyince doktora gittim ve muhtemelen uzun zaman önce yaptığım spordan kaynaklanan bel fıtığı başlangıcı (küçük bir yırtık) teşhisi konuldu, istersen bir doktora görün :)