uzaktan kumanda ile motor çalıştırma

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu gün biraz uzaktan kumanda ile motor çalıştırmaya ihtiyaç duydum, malum buralar soğuk ve araba deri koltuk olunca... biraz araştırdım bazı alarm sistemleri bu özelliği içinde barındırıyor, ancak ben sadece motoru kumanda ile çalıştırmak istiyorum, bu sistemi araca kurabilirmiyiz, orjinal kumanda ile sağlanabilirmi bu konuda bilgisi olan veya böyle bi kit kullanan varmı?

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yapılmaz değil yapılabilir. istersen cep telefonuyla bile çalışır :)
alarm sistemleri var böyle fakat orjinal kumandayı kullanamazsın.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
siz kendi sorunuzu cevaplamışsınız zaten.
bu bir takım alarm sistemlerinde mümkün tabiki.
ancak orjinal anahtardan olması çok zor.
yapabileceklerini sanmam.
alarmın kendi kumandasında 3 buton var,
bunlardan bir tanesine kısa aralıklarla 3 defa basınca önce kontak açılır sonra marş basar, motor tek marşta çalışmazsa 3 defa kısa aralıklarla marş tekrar basar, 3. dede çalışmazsa o durumda marş basmayı bırakır tekrar kumandadan 3 defa butona basmanız gerekir.
ancak bu anlattıklarım immolu araca olmaz. olur ama iptal ederek olur.
o da ne kadar akıllıca olur tartışılır... immoyu iptal etmezsen opeller de hiç çalışmaz... bazı arabalar birkaç dakika çalışıyor ama opel de motor hiç start almaz....
ya da şöyle bir alternatifin var, yedek anahtarı kontağa yakın biyere bırakırsın ki o da çok saçma olur.
yani özetle bence bu sevdadan vazgeç, immolu opel ve uzaktan kumanda ile motor çalıştıran alarmlar ayrı dünyaların...

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
ha alarm motorun çalışıp çalışmadığını nerden anlıyor sorusuna gelirsek, yani ilkinde çalışırsa tekrar tekrar marşa neden basmıyor sorusunun yanıtı da,
göstergedeki yağ lambasından bir tetik alıyor, yağ lambası sönünce motorun çalıştığını anlıyor ve marşa basmayı bırakıyor... o noktada da bazı araçlarda motor çalışsada gaz pedalına ufakça bir dokunup deviri yükseltmeden yağ lambası sönmüyor (bunun nedenini hala öğrenemefim) o durumda çalışan arabaya marş basmaya devam edeceği için marş motorunu da yakabilme ihtimalin çok yüksek....

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bizim arkadasın temprada var:D

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
ya anakra da bir tempra ve tipo hastalığı var ki sorma,
peynir ekmek gibi hala satılıyor valla.
tempra da immo yok diye biliyorum ben,
o yüzden sorun olmaz da immolularda problem..
motor çalışmaz...

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trasporter termal vardı bizim bi arkadaşta. akşam bi mekana giderdik. dikiz aynasının orda bi ekran vardı. ordan saati ayarlardı. biz gelemden 20 dk once koltuklar ve içerisi isinirdi :)
harika birşeydi. ama orjinaldi işte..

immolu araçlarda sıkıntılı sanırım. bide hep vitesi boşta birakacaksın felan.. ben onun zararsiz olduguna inanmiyorum açıkçası.. soguk hava belki biraz gaz verip çaliştirmak gerekir felan. onunk ararını ben vermeliyim :)

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman şöyle bi çözüm üretiyorum.. kalkıp arabanın yanına gidip arabayı çalıştırıp sonra yedek anahtarla kapıları kilitleyip eve tekrar çıkıyoruz.. 10 dk sonra ısınınca tekrar inersiniz. :) :) :) :) :) :) :) :) :)
şaka bi tarafa....
eğer gerçekten yaptırmayı düşünen varsa.. immo çipini anahtardan söküp kontağın yanına yapıştırılıyor. böylece immo olayını halletmiş oluyorlar..

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
immo çip arabada duracaksa. iptal ederiz daha iyi :)
ne anlamı kaldıki o zaman. güvenlik adına hoş degil.