ustanın acemisi ancak böyle olur

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani usta kusurlu mu diyorsun artık..
Selamlar..
valla önceden alet felan yoktu alırdık iki tane levye bastırırdık pistonu içeriye. kırılacak bi malzeme yok. eski araçlarda yanı reno 12 şahin vs. bu tur araçlarda bastırırken bazen hıdrolık akar tamır takımını değişiriz olur bıter. ama ben neyın kırıldıgını anlmadım ıcın bırsey dıyemıyorum

teknik971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazan arkadaşlara tşkler balatalar tam olarak bitmemişti usta bitmeye yakın gelmişken değiştirelim dedi ve hava ile çalışan vida sıkma ve açmada kullanılan alet ile arasına bir parça koyarak genişletmeye çalıştı bence bu hava ile çalışan alet gereğinden fazla kuvvet uygulayarak silindirleri çatlattı hidrolik sızdırdı

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazan arkadaşlara tşkler balatalar tam olarak bitmemişti usta bitmeye yakın gelmişken değiştirelim dedi ve hava ile çalışan vida sıkma ve açmada kullanılan alet ile arasına bir parça koyarak genişletmeye çalıştı bence bu hava ile çalışan alet gereğinden fazla kuvvet uygulayarak silindirleri çatlattı hidrolik sızdırdı

Yaa, garibim usta bilmiyor işte. Bu aleti üreten adam, bırakın onu amacı dışında kullanmayı, bu vidaların kaç tork ile sıkılacağını da yazıyor, ama çoğu kez biz göz kararı yaparız pek çok şeyi.
Selamlar..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yuh artık erindiğinden altına edecek o adam. elınle sıksana be adam:mad: hava tabancasıya pistonmu yittirilir:mad:

teknik971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün akşam üzeri arabayı aldım sanayiden usta hatasını kabul etti ankara ostimden bu silindirleri getirtmiş ve taktı sizlerden bilgisi olan arkadaşlar çıkma silindir bir sorun yaratırmı fren sisteminin çalışmasını etkilermi abs için bu parça önemli mi değil mi bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa tşkler

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silndirde bi karıncalanma vs varsa sorun olur tabıkı. montaj esnasındakı bı hata frende sıkma vye hıdrolık kacırma gıbı arızalar verebilir

astra52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence servise götür arabanı durumu anlat onlar baksınlar.sonuçta uzman onlar

teknik971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önerİlerİnİz İÇİn TŞkler 4 GÜn Oldu Arabayi Aldim Balatalardan Hİdrolİk Sizdirmasi Yok Abs ÇaliŞiyo Şİmdİlİk Bİr Problem Yok İnŞallah BÖyle Devam Eder.