ustanın acemisi ancak böyle olur

teknik971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim 2000 model cd astramın ön taraftan ses geliyordu rot balansçıya gösterdim z rotundan ve amortisör bilyasından dedi bir ustaya yönlendirdi o ustada amotisörleri sökünce z rotları,amotisör takozları ,sağ alt tablanın arızalı görüldü ayrıca fren balatalarının bitmeye yaklaştığını onuda değiştirelim dedi değiştirdik
ammaaaa fren balatalarını değiştirirken fren merkez silindirlerini iki tarafında genişleteyim derken sert plastikmiş çatlattı ve hidrolik sızdırdı.konya ereğlide bu merkez silindiri bulamadık ve şu anda araba sanayide kaldı şimdi sizlerden yardım istiyorum bu merkez silindirlerini bulabilirmiyiz tüm parça ise tanesi 340 ytl dediler bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim tşkler

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Balata değiştiremiyorlar olaya bak ...

geçmiş olsun..

sanırım en mantıklı çözüm çıkma kovalamak.. :( zira yansanayi 0 bile olsa fren sisteminde güvenemem..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim 2000 model cd astramın ön taraftan ses geliyordu rot balansçıya gösterdim z rotundan ve amortisör bilyasından dedi bir ustaya yönlendirdi o ustada amotisörleri sökünce z rotları,amotisör takozları ,sağ alt tablanın arızalı görüldü ayrıca fren balatalarının bitmeye yaklaştığını onuda değiştirelim dedi değiştirdik
ammaaaa fren balatalarını değiştirirken fren merkez silindirlerini iki tarafında genişleteyim derken sert plastikmiş çatlattı ve hidrolik sızdırdı.konya ereğlide bu merkez silindiri bulamadık ve şu anda araba sanayide kaldı şimdi sizlerden yardım istiyorum bu merkez silindirlerini bulabilirmiyiz tüm parça ise tanesi 340 ytl dediler bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim tşkler
sert plastıkten bı malzeme yokkı orda fren merkez lastıgı var ondan kacırdıysa ustanın bı kabahatı yok mecbur o merkezı içine bastırması lazım yenı balata takarken

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence sanayide yapturmayın böyhle hayati şeyleri özel servislere gdin işin ustalarına

zmeric

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bırakın 2000 model bır araba boyle kucuk sıkıntılar olabılır ustaya kızmaya gerek yok parcanın omru bıtmıs

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sert plastıkten bı malzeme yokkı orda fren merkez lastıgı var ondan kacırdıysa ustanın bı kabahatı yok mecbur o merkezı içine bastırması lazım yenı balata takarken
:good: yani merkez eski balata bittiği için otomatikmen basılı durumda olur. yenisini takmak içnide merkezi içeriye geri basması lazım.

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onun aleti var yalnız tornavida ile basılmaz o.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her balata değişmede merkezi patlatıp 340 ytl masraf olacak yani. ltfn güldürmeyin herşeyin bi usulu var. belki beceriksizliğinden değildir o an için olmuştur ama %100 usta kusurlu. bence parasını ustadan temin edin.
babam ve ben usta olmadığımız halde kendimiz değiştiriyoruz.