TÜV Xenona Gecıt Vermedi...

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımın Navarasında işinden dolayı araziyede cıktıgından direk tepede 4 tane osramın büyük projektöründen var :) Önünde durmak imkansız dağ taş gündüz oluyor yakınca çok kuvvetliler ve direk tepeden aşağıya odaklı oldugu için 100 metre civarında karşıdan gelen kısa süre şaşkınlık yaşıyor. O mesela apaçi avcısı. Şehir içinde çakma xenonlu yakaladımı affetmiyor. Yavaşlıyıp arabanın burnunuda o tarafa doğru çevirip uzun uzun yakıyor yada yakıp söndürüyor :) :rakir:

:) stoptaki gerivites lambası yerine xenon takanlar var :) xenon gözünü dikiz aynasında aldığı anda bi düğmeyle arkadakini kör ediyor :rakir:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
baktımda son mesajlarda yapılanlarda hatalı, yani iki yanlıştan bir doğru olmaz ki,

Ülkemizde ki çoğu sürücü aracının özelliklerinden bir haber, acemi kullanıcı bir sürü, araç alırken ne aldığını bilmeyen üzerinde ne olduğundan habersiz bir sürü kullanıcı var. Forumda zaten bir sürü örneği var bakın bir örnek kurgulayalım beraber.

Aracını 2. El olarak yeni almış olan arkadaşımız arabadan pek anlamz hatta kullanmayıda yeni öğrenmiştir. Xenon nedir bilmez, far yıkama bilmez hatta tüv türk önünden bile geçmemiş olabilir. Acemi kullanıcı önceki sahibinin taktığı xenondan habersiz trafikte giderken onun kadar kural tanımayan yukarıdaki araçlardan birine denk gelir, bir anda gözleri görmez olur, zaten aracındaki işe yaramaz farlar ile görüşü zayıflamış kullanıcımız birden bu şok ile hakimiyetini kaybeder ve fren yerine gaza basar, artık karşı şeride geçer, takla atar. Hatta bu sırada eşide yanındadır, çokcukları vardır mesela. Yani yazılanları bu forum içerisinde iyi mesaj vermeye çalışırken yazılmış hatalar olarak nitelendirmek istiyorum. Mod arkadaşlar bu hatalı mesajlara gerekeni yapacaktır umarım.

Verdiğim örnek uçuk olabilir, ancak aracındaki lastiğe 50 hava basan, aynası kapalı uzun yola giden, aracın suyu nerden konur bilmeyen, yağ çubuğunu bile çekemeyen, fren yerine gaza basarak altına aldığı 3 yayadan birini metrelerce sürükleyip ölümüne sebep olacak kadar araç kullanma özürlü insanların olduğu bir dünyada(ülkede) bu örnek az bile... Ben yine ilk yazdığım cümleye gidiyorum.

Arkadaşlar 2 yanşıltan bir doğru olmaz. Dikkat edin cana kast etmeyin...

Son düzenleme:

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15 tatilde istanbuldan muğlaya dönüş yaptım. yolar kar buz felaketti bursa otobanından sonra akhisara zor attık kendimizi. herşey bi kenarada o manisa taraflarında akşam vaktiydi yollar sırf buz kaymadan gideyim diye terler dökerken o dehşet manzara önüme düştü.

adam arka sislerini park lara bağlamış ya nasıl anlatayım o kırmızı ışık gözlerimi yiyor. hızlanamıyorum geçeyim diye yol kaygan, yavaşlayayım diyom geride kalayım zaten yavaş gidiyoz arka arkaya. o aracın arkasından 10 dk ya yakın gittim. ama beni bitirdi. aracı kullanan ben yanımda çocuklar bile rahatsız oldu. lütfen formumuzda bu tip parkları sislere bağlayan arkadaş varsa söksün. aracınız güzel falan görünmüyor aksine bi dünya küfür ediliyor ve her an kazaya hazırlık yaratıyorsunuz......

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
15 tatilde istanbuldan muğlaya dönüş yaptım. yolar kar buz felaketti bursa otobanından sonra akhisara zor attık kendimizi. herşey bi kenarada o manisa taraflarında akşam vaktiydi yollar sırf buz kaymadan gideyim diye terler dökerken o dehşet manzara önüme düştü.

adam arka sislerini park lara bağlamış ya nasıl anlatayım o kırmızı ışık gözlerimi yiyor. hızlanamıyorum geçeyim diye yol kaygan, yavaşlayayım diyom geride kalayım zaten yavaş gidiyoz arka arkaya. o aracın arkasından 10 dk ya yakın gittim. ama beni bitirdi. aracı kullanan ben yanımda çocuklar bile rahatsız oldu. lütfen formumuzda bu tip parkları sislere bağlayan arkadaş varsa söksün. aracınız güzel falan görünmüyor aksine bi dünya küfür ediliyor ve her an kazaya hazırlık yaratıyorsunuz......

sanırım iki arka siste aktifti?

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geç kalınmış bir düzenleme ama tam anlamıyla çözüm değil. Sonuçta orjinal olmayan bu far ve ampulleri kullanan bir çok kişi muayeneye girmeden orjinalleri takarak muayeneden çok rahat geçecektir. Polislerin gördüklerinde ceza kesmeleri bence caydırıcı olabilir.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklınca kendi önlemini alıp, çakma xenon takana projektör yakan, arkasından gelene kör edici ışıklar takıp arkasındakini şok etmeye çalışanlara bir sorum var.

ÇEkirge bir zıplar iki zıplar üçüncüde yakalanırmış.Bir gün karşınıza böyle biri çıktı o kör edici ışıklarınızı yaktınız.Adamında kafası iyi belinde silah var vay bilmemne yaptığım dedi indi arabadan saydırdı mermiyi.Arabanın içinde üç beş ölü.O zaman ne kurtaracak sizi?Projektörlerle karşısındakini kör etmek mi kurtaracak yoksa arka sislere geri lambalarına takılan kör edici ışıklar mı?

Aklınızı başınıza toplayın arkadaşlar kimsenin Allah tan korkusu kalmadı, kimsenin Allah tan dokunulmazlığı da yok.Karşınızdakinin ne çıkacağı belli olmaz.Trafikte park yeri yüzünden birbirine mermi yağdıran bir sürü insan gördük.Küfür yüzünden birbirini bıçakla öldüren bir sürü insan gördük.Bence böyle durumlarda uygulama yapılsın yapılmasın polise bildirin.Eğer illaki birşey bekliyorsanızda emniyet müdürlüğünden ihbarınızın sonucunu takip edin.Bilgi vermek zorundalar.Eğer ihbarınız değerlendirilmediyse emniyet birimini iç işleri bakanlığına şikayet edin.Herkesin bir ailesi var, sevenleri var.Birşeyleri yapmadan önce bunları düşünmenizde fayda var bence.

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belinde silah diğerinin üzerine yürür bilmemne yaptığım der ve diğer araçta üstüne yürünen adamda da silah çıkarısa ne olacak? nefsi müdafa, b.k yoluna gitti niyazi diyecekler. O kadar kolay değil bu işler.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belgelerle ispatlı trafik kavgalarında ölümle sonuçlanan olaylar.Bırakında nefsi müdafa mı yoksa cürüm mü onu mahkeme karar versin.İki dakikada mahkemede kuruldu :D Komik :D