TÜV Xenona Gecıt Vermedi...

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
xzenon yalan oldu meuaynede orjınal styla takılcak mıllet bu yaz ısımız ış anladıgım kadarıyla:)

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben cevremdeki insanlara zarar verdiğimi ve insanlarin gözünü aldıgını düşünmüyorum xenonların k larına dikkat ederim gidip yüksek xenon taktırmam aracıma 3 kuruşluk zevk için insanların sağlığıyla oynicak kadar bilinçsizde değilim.
xenon var xenon var ama gelin görünki piyasada merceksiz ve yüksek k da xenon kullanan bir çok kişi var önemli olan xenonuda adabında kullanmak bu tabi benim düsüncem.
Ben de cidden istiyorum takmak ama kendim merceksiz ve 4000k olanların dahi ışığı çok dağıttığını görünce vazgeçiyorum. Ayrıca merceksiz olup da şimdiye kadar rahatsız etmeyenini de görmedim. Yeni uygulamaya göre de farın sadece mercekli olması bir şey değiştirmiyor, otomatik far yükseklik ayarının da bulunması lazım.
Forumda da bunun ayrıntılı olarak anlatıldığı konu mevcut.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=83424

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üzerinize alınmayın ama ne kadar sevindim bilemezssiniz, merceksiz zenon terörü bitsin artık ve dilerim sislerine zenon takanların arabaları ilk çevirmede bağlansın

wolverine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de cidden istiyorum takmak ama kendim merceksiz ve 4000k olanların dahi ışığı çok dağıttığını görünce vazgeçiyorum. Ayrıca merceksiz olup da şimdiye kadar rahatsız etmeyenini de görmedim. Yeni uygulamaya göre de farın sadece mercekli olması bir şey değiştirmiyor, otomatik far yükseklik ayarının da bulunması lazım.
Forumda da bunun ayrıntılı olarak anlatıldığı konu mevcut.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=83424[/QUOTE

Ben öle düşünmüyorum hala bilinçli bir şekilde kullanılması gerektiğini savunuyorum ben aracıma xenonları yaptırdıktan sonra bir çok arkasıma sordum rahatsız ediyormu göz alıyormu diye hiç birinden olumsuz yanıt almadım dediğim gibi önemli olan mercek ve k ı düşük tutmak tabiki bu benim düşüncem sizinkinede saygı duyuyorum.Birde şöle bir şey var benim aracımda sislerdede xenon var mesela ben asla normal farlardaki xenonla sislerdekini bir açmam ikisi birden gercekten cok göz alıyor bu insanlara saygısızlık olur yine aynı yere gelicem önemli olan gercekten Xenon u adabında kullanmaktır.

mericalptekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal mercekli xenon taktırsak far yıkama olmadan olmuyo mu?diğerleri halledilir de far yıkama sıkıntılı ya tampon değişecek ya da tampon kesilip far yıkama aparatı takılacak :( mercekli xenon planım iptal o zaman

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu resim herşeyi açıklıyor, bunun adı trafik magandalığı, şimdi yeni moda gece farları kapatıp zenon ampullü sislerle dolaşmak hey Allahım sen akıl ihsan eyle
babs1.jpg

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Ben cevremdeki insanlara zarar verdiğimi ve insanlarin gözünü aldıgını düşünmüyorum xenonların k larına dikkat ederim gidip yüksek xenon taktırmam aracıma 3 kuruşluk zevk için insanların sağlığıyla oynicak kadar bilinçsizde değilim.
xenon var xenon var ama gelin görünki piyasada merceksiz ve yüksek k da xenon kullanan bir çok kişi var önemli olan xenonuda adabında kullanmak bu tabi benim düsüncem.

iş xenonun k değeriyle bitmiyorki, göz almasına sebep olan şey kelvininden ziyade reflektörden kaynaklanıyor.

bir yanda kocaman reflektörden yansıyan ışık kaynağı var;
H4-Xenon-Far-Uzun-Kisa-Motorlu-Zenon-Far__48656033_0.jpg

diğer yanda tek noktadan dağılan ışık kaynağı var;

dscn5841.jpg

0702_z+2007_volkswagen_GTI+2.jpg

civic'lerde fabrikasyon merceksiz xenon var, onlar bile düzgün ışık dağılımına sahip olmasına rağmen fena göz alıyor.
kısaca xenon değeri ne olursa olsun mercek ŞART

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence böyle bir madde eklenmesi çokta iyi olmuş merceksiz farlara xenon uygulayan kendini bilmezler kör ediyor insanı, zaten geçen sene çıkan yasaylada yasaklandı 60küsür lira cezsı keşke 600 olsa da sökse insanlar.

Ayrı Kelvin ışığın sadece rengini belirler 2-3 sene önce arkadaşım iddia edip ebyadan 4300k (orj kelvin değeriyle aynı) ampul almıştı türkiyede yoktu ona rağmen göz alıyordu oda söküp satmıştı. Değişen tek şey yağmurlu havalardaki aydınlatmanın iyileşmesiydi.

Birde şu var yasa değişiyor engellenmeye çalışılyor bu terörü, geçen gedizlerde oturmuş aracımı bekliyorum bi müşteri aradı arabama orj. xenon tertibatı istiyorum kaç para diye adam boşverin onu biz direk size garantili kit takalım 400-500tl diyor birde bunlar yetkili servis.

Sadece xenon kullananlar da değil şu far ayarı özürlü insanlara da aynı yaptırımlar uygulansa keşke hafif kusur deyip geçiliyor.

Son düzenleme:

wolverine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle bende onu savunuyorum zaten mercek ,düşük k ve bilinçli kullanım diyorum bunlar olduğunda xenon okadar sıkıntı olmuyor:cool:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
merceksız olayı yasaklanması ıyı oldu merceklı farım varken yasak olması bana sacma gelıyor adaletsızlık gercı 3,5 ay sonra onunda usulune uydururlar burası turkıye