Türkiye'deki ilk Astra Twintop 1.6 Turbo

M8402

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genel değerlendirmem şöyle, ilk önce arabadan son derece memnunum, yani yine araba alacak olsam mutlaka bunu alırdım. Fakat şöyle olsaydı daha iyi olurdu dediğim birkaç şey var, öncelikle en büyük saçmalık arka koltuğa biri geçerken ön koltuğu yatırıp öne kaydırdığınızda koltuk tekrar eski pozisyonuna gelmiyor. Yani sırt ayarı eski konumuna geliyor ama koltuğu en öne kadar ittiyseniz en önde kalıyor. oturup tekrar arkaya almız gerekiyor. Onun dışında beni en çok rahatsız eden yönü önden çekişli olması. 180 beygir araba, özellikle yokuş yukarı hızlanmalarda ağırlık çok arkaya bindiğinden ön tekerler çok boşa dönüyor. (Gerçi dönmeden ASR engelliyor ama yine de hızlanmayı çok geciktiriyor) Keşke itişli olsaydı.
Son olarak da bozuk yollarda tavandan bi süre sonra tıkırtılar gelmeye başlıyor, eğer bu konuda titizseniz biraz rahatsız edebilir. Şayet ben müziğin sesini açıp kurtuluyorum bu durumdan :)

Fakat bütün bunlar sıcak bi havada üztünüzü açıp arkanıza yaslanıp deniz kenarında gezerken aklınıza bile gelmiyor :) Vites geçişlerindeki turbo sesi, sizi sıradan 1.6 zannedip yarışmaya çalışan arabaların rezil oluşu gibi performans faktörleri de gayet güzel :)

Hatta ekteki fotoğrafta bir başka özelliğini de görebilirsiniz arabanın :)

koltukların eski pozisyonuna geri gelmesi lazım,easy entry vardır,sırtlığı yatırmadan koltuğu geri kaydırdığımda eski konumuna gelio benim koltuk.

DrCS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koltukların eski pozisyonuna geri gelmesi lazım,easy entry vardır,sırtlığı yatırmadan koltuğu geri kaydırdığımda eski konumuna gelio benim koltuk.

Benim bildiğim kadarıyla da olması lazım easy entry.
Bu arada sizin aracınız çok güzel maşallah :) Yıllar önce astra g kasa 1.6hb almadan önce çok istemiştim ama ailem sıra beklemek istemediği için nasip olmamıştı.
Jantlar 18" mi 19" mu? Çok yakışmış, kazasız belasız kullanın inşallah.

M8402

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim kadarıyla da olması lazım easy entry.
Bu arada sizin aracınız çok güzel maşallah :) Yıllar önce astra g kasa 1.6hb almadan önce çok istemiştim ama ailem sıra beklemek istemediği için nasip olmamıştı.
Jantlar 18" mi 19" mu? Çok yakışmış, kazasız belasız kullanın inşallah.

bende çok mücadele verip aldım :D ehliyeti alınca 98 astra hb cd almıştık sonra okul bitip para kazanmaya başlayınca 2004 yılında aldım.
jantlar 17 ''ama 18'' görünümlü:)

DrCS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende çok mücadele verip aldım :D ehliyeti alınca 98 astra hb cd almıştık sonra okul bitip para kazanmaya başlayınca 2004 yılında aldım.
jantlar 17 ''ama 18'' görünümlü:)

Hımm lastik yanakları çok ince olduğu için bana öyle geldi demek ki :) lastik ebatları ne?

Phenomen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de araçta proxes 4 takılı ama pek memnun değilim. sen memnun musun?

M8402

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
memnunum genel olarak,yol tutuş manasında zaten aracı çok zorlamadığım için sorun yok,dayanıklılık açısından da bozuk yollara ve çukurlara rağmen balon yapma sorunu yaşamadım.