Türkiye'de bu kaplamadan yaptırabilir miyiz ?

roviss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ismailsu.com
Sevgili arkadaşlar yabancı bir sitede gezinirken mesajımın altında göreceğiniz BMW'ye yapılan kaplama resimlerine rastladım. Resimde gördüğünüz üzere SİYAH aracın tavanı hariç her yeri kaplanıyor. Şimdi,

1) Bu araca yapılan kaplama malzemesi ve bu işlemin türü nedir ?
2) Bu işlem Türkiye'de yaptırılabilir mi ve mümkünse fiyatı parça/komple olarak nedir, bilgisi olan varsa rica edeceğim.

Birkaç gündür sivri ve ufak türdeki bir asfalt ile kaplanan şehrimde, kendini bilmez bazı genç gakkoşlar arkasından gelen araçları pek düşünmediğinden adam akıllı gitseniz de yanınızdan ralliye çıkanlar yüzünden cam, kaput,...kalmıyor. Daha geçenlerde yaptırdığım rötüş yetmezmiş gibi dün de bir taş yedim opel logosunun üstüne.

Aracın en çok ön kaputu bu hasarları aldığından eğer mümkünse böyle bir işlemi düşünüyorum korunmak adına. Sizler ne dersiniz?

BMW'ye YAPILAN KAPLAMA RESİMLERİ:

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapla kapla nereye kadar. taş gelse bunu da çizecek. bunu çizmesin diye bi kaplama daha :) zaten bi araba parası tutar herhalde bu. bence gereksiz. rötüşlanır gider.

roviss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ismailsu.com
Arkadaşlar ben aslında biraz bu rötüş olayını kafaya takıyorum. Yolun en düzgün halinde bile bu taşlar yüzünden 3 noktada rötüş var. Arabamı temiz kullanmaya çalışıyorum. Ama ileride satacak olsam "Burada sinek kadar çizik var, buraya rötüş yapılmış..." diyen birisiyle karşılaşmaktan da korkuyorum biraz. Veya sizce rötuş değer düşüren bir işlem midir ki ben bu kadar sorun ediyorum? 1 metreden farketmiyorsunuz ama eğildiğinizde görüyorsunuz.

Diğer taraftan kaplamanın altında cillop gibi kaputunuz yatıyor ve gördüğünüz gibi malzemede bir esneklik var. Taş çarpan yer açılmak yerine esneyecek,sağa sola bükülecektir. Sütyenden daha iyi değil mi ?

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginç bişey ama
plastik yüzeyi ayarlanabilyosa mat bi araba yapılabilir, plastik gibi durur

TuorAncalime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğiniz olay araç giydirme ve ülkemizde birçok takside mevcut. Bence güzel bir uygulama istediğin renge çevir sıkıldığında değiştir:D

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kadir yapıor

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben aslında biraz bu rötüş olayını kafaya takıyorum. Yolun en düzgün halinde bile bu taşlar yüzünden 3 noktada rötüş var. Arabamı temiz kullanmaya çalışıyorum. Ama ileride satacak olsam "Burada sinek kadar çizik var, buraya rötüş yapılmış..." diyen birisiyle karşılaşmaktan da korkuyorum biraz. Veya sizce rötuş değer düşüren bir işlem midir ki ben bu kadar sorun ediyorum? 1 metreden farketmiyorsunuz ama eğildiğinizde görüyorsunuz.

Diğer taraftan kaplamanın altında cillop gibi kaputunuz yatıyor ve gördüğünüz gibi malzemede bir esneklik var. Taş çarpan yer açılmak yerine esneyecek,sağa sola bükülecektir. Sütyenden daha iyi değil mi ?

2. El araç alan kişinin sinek kadar rötuşu önemseyeceğini sanmam. Sonuçta kaç yıllık araç alıyor olacak tabi. Almazsa müşteri mi yok..