Türkiye Petrolleri yorumunuz (?) "mazot tercihim"

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Türkiye Petrolleri yorumunuz (?) "mazot tercihim"

Arkadaslar bildigim kadari ile türk petrolleri Avusturya firmasi olan ֖.M.V ile ortak, bizler yazin araba ile  izin yolculuguna ciktigimizda türkiyeye gelene kadar akaryakit aldigimiz tek güvenli yer diyebilirim.ayrica ben fiyatindan dolayi pek tercih edemiyorum yasadigim yer viyanada fiyatlari diyer markalara göre bayagi yüksektir.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Valla işler baya sikintili burada. Shell e mesaj yazıp incelemesini isteyeceğim. TP ye de inanin güvenelim diyorum ama işte ön yargılar.her defasında aklıma kaçak mazot geliyor.

Geçen bir arkadaş geldi arkadaşımın servisine SHELL den mazot almış nitro arabanın depo tamamen dolu. Allah aşkına çekin şu mazotu boşaltın dedi. Araba octavia RS. Boşalttı arkadaşım mazot pompası ve depo yerinden simsiyah mazot. Adamlar resmen tankın dibini vermişler. Bu dediğim istasyon şehrin sayılı yerlerinden ve sahipleri Konyanın yarısına sahip.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

WeReWoLF link' Alıntı:
Valla işler baya sikintili burada. Shell e mesaj yazıp incelemesini isteyeceğim. TP ye de inanin güvenelim diyorum ama işte ön yargılar.her defasında aklıma kaçak mazot geliyor.

Geçen bir arkadaş geldi arkadaşımın servisine SHELL den mazot almış nitro arabanın depo tamamen dolu. Allah aşkına çekin şu mazotu boşaltın dedi. Araba octavia RS. Boşalttı arkadaşım mazot pompası ve depo yerinden simsiyah mazot. Adamlar resmen tankın dibini vermişler. Bu dediğim istasyon şehrin sayılı yerlerinden ve sahipleri Konyanın yarısına sahip.

İşte böyle böyle sahip oluyorlar abi.

muh28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben ilk mazotu mecburiyetten petrol ofisinden almıştım sonrasında iki farklı yerden (shell) den mazot aldım. Son  shell bayisinden aldığım mazotta pazar günü 45 km ,dün sabah ve dün akşam ayrı ayrı yaklaşık 10-15 km yol gittim kontağı kapatacağım sırada devir saati tam 1000 dev,r civarında idi anlık yakıt tüketimi de 1,6 civarı idi . 3-5 dk devirin düşmesini beklemek zorunda kaldım.  Arabayı devirsizde kullanmıyorum normalde ama bu şekilde olması beni de şüphelendirdi. Mazot tan olabileceğini düşünüyorum ama emin değilim tabi.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

copcu06 link' Alıntı:

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ile Petrol Ofisi birbirinden farklı yalnız, OMV ile ortak olan dediğiniz gibi Petrol Ofisi.

I

ilkerozdemir

Bilgi Girilmemiş

ergün_28 link' Alıntı:
Ben ilk mazotu mecburiyetten petrol ofisinden almıştım sonrasında iki farklı yerden (shell) den mazot aldım. Son  shell bayisinden aldığım mazotta pazar günü 45 km ,dün sabah ve dün akşam ayrı ayrı yaklaşık 10-15 km yol gittim kontağı kapatacağım sırada devir saati tam 1000 dev,r civarında idi anlık yakıt tüketimi de 1,6 civarı idi . 3-5 dk devirin düşmesini beklemek zorunda kaldım.   Arabayı devirsizde kullanmıyorum normalde ama bu şekilde olması beni de şüphelendirdi. Mazot tan olabileceğini düşünüyorum ama emin değilim tabi.
Araç bazen motoru düzensiz kullanmalarda yüke bindirmek için arka cam rezistansını ve ayna ısıtmayı açıyor tüketim onun için yüksek yazıyor Lambası yanmıyor ancak araç bilgisayarından alıcılar bölümünden görebilirsiniz kitapta yazıyor

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilkerozdemir link' Alıntı:
Araç bazen motoru düzensiz kullanmalarda yüke bindirmek için arka cam rezistansını ve ayna ısıtmayı açıyor tüketim onun için yüksek yazıyor Lambası yanmıyor ancak araç bilgisayarından alıcılar bölümünden görebilirsiniz kitapta yazıyor

yüke bindirmek???

I

ilkerozdemir

Bilgi Girilmemiş

ozgun88 link' Alıntı:

Motora yük bindirmek enerji harcayan alıcıları devreye sokarak alternatörün daha zor dönmesini sağlamak motoru zorlamak

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilkerozdemir link' Alıntı:
arabamı yeni aldığımda bu konuda bir başlık açmıştım http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=12564.msg297886#msg297886
başta ne oluyor araba bozuk mu diye düşündüm. sonra yerli yabancı forum sitelerinde araştırınca durumun normal olduğunu öğrendim. aynen ilker beyin dediği gibi şehir içinde fazla dur kalk yada devirsiz kullanımla artan bir dpf temizliği söz konusu. 1.6cdti ler euro 6 normunda olduğu için diğer dizellere nazaran daha sık yapıyor. çevreye zarar vermeyecez diye fazla tüketiyoruz :p bari vergi sistemini düzenleseler de oradan yırtsak.