Turbo hortumunda yağlanma var. Sorun yaratır mı?

Caglars

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1.3 CDTI turbo borusundan yağ akmış. Sorun yaratır mı?Screenshot_2021-10-11-10-05-01-833_com.miui.gallery.jpg

mbu

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
1.3 CDTI turbo borusundan yağ akmış. Sorun yaratır mı?
Ben de önceki gün y. servise periyodik bakıma gittiğimde turbo hortumda terleme var bakar mısınız demiştim. Bakıp wastegate arızalı söküp turbocuya yollayacağız, araba 2-3 gün kalmalı dediler, bırakmadım ben de. Ekspertiz ise aracı aldığımda contası değişmeli 25 lira gibi bir şey demişti, ben de yaparım bir ara diye üzerinde durmamıştım. Kime güveneceğimi ben de şaşırdım.
Çoğu kullanıcı normal diyor terlemeye. Ama İstanbul'da vardır illa ki dürüst güvenilir bir usta, gösterin sorun varsa büyümesin. Ben de Antepte turbocu arayışına girdim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
1.3lerde karter havalandırmasından geliyor o yağ. Egzozda duman yoksa il catch tank takıp emme hattını temizletin bir daha olmaz.
Ben de önceki gün y. servise periyodik bakıma gittiğimde turbo hortumda terleme var bakar mısınız demiştim. Bakıp wastegate arızalı söküp turbocuya yollayacağız, araba 2-3 gün kalmalı dediler, bırakmadım ben de. Ekspertiz ise aracı aldığımda contası değişmeli 25 lira gibi bir şey demişti, ben de yaparım bir ara diye üzerinde durmamıştım. Kime güveneceğimi ben de şaşırdım.
Çoğu kullanıcı normal diyor terlemeye. Ama İstanbul'da vardır illa ki dürüst güvenilir bir usta, gösterin sorun varsa büyümesin. Ben de Antepte turbocu arayışına girdim.

Wastegate turbo basıncı artığında vakum yada elektronik olarak egszdaki bir kapağı açarak basınç düşmesi içindir yağla ilgili olduğunu hiç grmedim 1.3te

Caglars

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1.3lerde karter havalandırmasından geliyor o yağ. Egzozda duman yoksa il catch tank takıp emme hattını temizletin bir daha olmaz.

Wastegate turbo basıncı artığında vakum yada elektronik olarak egszdaki bir kapağı açarak basınç düşmesi içindir yağla ilgili olduğunu hiç grmedim 1.3te
merhaba , oil catch tank ilk kez duyuyorum. harici takılan bişey mi bu? bu işi bilen usta önerir misiniz? maliyeti ne olur

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu contanın değişmesi gerekiyor...

Ekli dosyalar

• 001.jpg
    001.jpg
    232.4 KB · Görüntüleme: 11

Caglars

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu contanın değişmesi gerekiyor...

bunu değiştirince sorun kesin çözülür mü ustam? birde opel için tavisye edeceğiniz bir usta var mı ? Araçta geç çalışma problemi vs de var çünkü

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yağ sorununuz %99 çözülür...Akü veya bujiler sağlamsa,geç çalışma problemi için kontrol edilmeli...Ben özel servis Ramazan ustaya götürüyorum aracımı....Gsm : 0536 367 09 40 Avrupa yakasında ikamet ediyorsanız bu numaradan irtibata geçebilirsiniz...Güvenilir bir arkadaştır...

ONUR0525

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
MASRAFA GEREK YOK TEMİZLE GEÇ GİTSİN. GEREKSİZ HEPSİNDE VAR BU OLAY BURDA YAĞIN NE İŞİ VAR. YAĞBUHARI BU DİZELLERDE NORMAL

Caglars

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cevaplarınız için teşekkürler. Turbo yağ kaçırıyordu yaptırdım sorunsuz kullanıyorum suan

• Beğen
Tepkiler: Cemil