TTNET Kandırmacası ve Soygunu!

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TTNET hattım annem uzerine oda baska evde yaşıyor burada biz eşimle yasıyoruz.
SIk sık bizi arayıp annemi isterler baska evde diyince SİZ KİMSİNİZ O HATTI KULLANIYORSUNUZ BU YASAK diyince, BEN OGLUYUM LAN SİZ KİMSİNİZ diyorum, nerden bilelim oglunuzu diyo, GELİN EVE GOSTEREYIM SİZE KIMLIGI YIYORSA DİYORUM... peki ben ogluysam 1 sene internet ucreti almayacagınızı taahut edermisiniz diyorum, ondan sonra YA TELEFONU kapatıyorlar ya özür diliyorlar, sonra annemin telefonunu istiyorlar vermiyorum, VERMEK ZORUNDASINIZ diyorlar, ADRESİM BELLI AVUKATINLA GEL; avukat avukata tartışalım YASAL HAKLARIMIZI diyorumi i AVUKATMISINIZ diyorlar bende EVET BABAMDA BENDE OYLEYİM diyorum diyorum, GENELDE ÖZÜR DİLİYORLAR. Kısacası siz ne kadar .AŞAKLI olursanız o kadar YIMIŞAK LOKUM oluyorlar.
Bir keresinde de biz en eski ILK adsl kullanıcılarındanız, o yuzden bize AKK uygulayamazlar, ancak yeni tarifeye gecersek olur. Bir keresinde bi baktım hız yavasladi aradım AKK nız doldu dediler, DEDİM siz manyakmısınız ben eski uyeyim bana uygulayamazsınız, dedm AVUKATINIZI HAZIRLAYIN, ben geliyorum yuzune soracam HANGİ YASANIN HANGİ MADDESİNE göre bana uyguladınız, sonra bakıyorlar telefondaki SAGLAM biri, PARDON beyfendi diyip duzeltiyorlar hattı

Bu arada avukatmısnız gerçekten ?

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben degil ama babam bayagı saglam avukat :)) 2 kez turktelekomu dava etti (devletken hemde) ve kazandı davaları, adamlar gecmise dair borc cıkarmıştı bugunun degeri ile 20.000 tl kadar, babam da azıcık arşivcilik var yani belki 20 senelik faturar vardır (evin bir odası komple dosyalar, dava dosyaları ve faturalar), hepsi duzenli, hepsi kodlu, aradıgı dosyayı defterinden kodunu bulup 2 dk icinde bulur. Neyse, elinde ödenme makbuzu ile gitmişti adamlar bu belge sahte deyince babamda dava etti, SONUC, borc silindi telekom il muduru gorevden alındı :)))) eski bir olayda olsa hala aklımdadır, telekoma a ait 4 avukatın tek adam karşısındaki ezik durumunu. Ayrıca kendisi bir sure ankara hukukda hocalıkda yapmış biridir.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu dışı olacak ama neden sordum : sağlam bir avukata ihtiyacım var tabi babanız halen avukatlık yapıyorsa .

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Evet, arkadaşlar, günlerdir süren telefon trafiği neticesinde TTNET ile olan mücadelem lehime sonuçlanmış bulunmaktadır. Daha doğrusu pazartesi günü akşam üzeri sonuçlanmıştı ama kesin olarak faturamın sonucunu görene kadar paylaşamadım sizlerle. Sosyal medya sayfası üzerinden attığım şikayet mailine dönen bir temsilci arkadaşın ilgilenmesi sayesinde anlaşabildik ancak. Kendisi, görüştüğüm tüm temsilci arkadaşlardan çok daha ilgiliydi ve memnuniyetinizi sağlamak adına gerekeni yapmaya çalışacağız, dedi. İlk etapta sonuç çıkmasa da ben biraz daha bastırınca sonuç verdi. Faturam, yaptığım bir yıllık taahhüt gereği 63 TL'ye çekildi.

Düşünceleriniz için hepinize teşekkürler, saygılar...

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana da 7 yıl önce kapattığım hatta ait bir borç çıkarmışlar bu yıl. Söylediklerine göre hat kapandıktan sonra ödenmesi gereken bir faturayı ödememişim.

7 yıldır nerede olduklarını sordum, cevap yok! Aynı adresteydim, neden 7 yıl ulaşmadınız dedim, cevap yok! Fatura nerede dedim, cevap yok! Yok yok yok!

Mahkemeye verin dedim, hatta kaba bir dille dava etmezseniz .... dedim. O da yok! Açamıyorlar dava çünkü hiçbir kayıt yok!

Ben Allah'tan korkarım, belki gerçekten unutmuş olabilirim diye (öyle bir ihtimal çok ama çok zayıf olmasına rağmen) gittim faturayı ödedim. Düşük bir rakamdı, inat etsem asla ödemezdim ama hem telefon da attığım strese değdi hem de hesabı diğer tarafa bıraktım.

Hayatımda 1 kere aboneliğim oldu, o da 7 yıl önceydi ve sadece 12 ay sürdü ama artık TTnet reklamı TV'de çıksa kanalı değiştiriyorum..

Hiç işim olmaz...