TTNET Kandırmacası ve Soygunu!

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, ben 2 senedir yalın internet kullanıyorum. Bu zamana kadar pek bir problem yaşamdım. Sürpriz bir fatura ya da başka herhangi bir aksilik olmadı. Taa ki 5 Nisan 2014 Cumartesi gününe kadar. Evet, her şey bu tarihte müşteri temsilcisi tarafından aranmamla başladı.

Olay şu:​
Benim bu seneki paket ücretim 63 TL idi. 1 yıllık da taahhüt verdim. Eylül ayı içerisinde bir senelik yenilemiştik yani 2014 Eylül'ünde son bulacaktı. O gün arayan temsilci, 16 mbs hıza kadar olan ve 75GB adil kullanım kotası olan paketi 4 TL farkla yani 67 TL'ye teklif etti. Daha önce de sık sık aranıp bu teklifi alıyordum. Israrla yine kabul etmedim. Ancak temsilci, bir hafta deneme süresi vermeyi teklif etti. Hiçbir ek ücret olmayacağını da garanti etti. Bu bir hafta sonunda da istersem yeni paketle devam edebileceğimi, istemezsem de eski pakete dönebileceğimi ifade etti. Hiçbir ek ücret olup olmayacağını birkaç kez ısrarla sordum ve bana: '' Hayır, olmayacak.'' cevabını verdi.
Birkaç hafta geçtikten sonra ne arayan ne de soran vardı. Online işlem merkezinden paket bilgilerime baktığımda teklifteki paket görünüyordu. Ben şikayet kaydı bildirdim ve bana bir gün sonra sanırım 23 Nisan idi, döndüler. İlk görüşmede bir düşük pakete geçemezsiniz, dediler. Çıldırdım bunu duyunca. Bunu söyleyen temsilci, tekrar şikayet kaydı oluşturalım, dedi. Tamam, dedim. Oluşturduğu şikayet kaydını okumasını istedim. Benim şikayetimle alakası yoktu. Bağıra çağıra şikayetimi düzgünce aldırdım. Aynı ya da ertesi gün tam hatırlamıyorum bi başkası geri döndü. 5 Nisan'daki bu teklifin yapıldığı ses kaydınızı dinleyip değerlendireceğiz ve gün içinde size döneceğim, dedi. Ancak ne dönen oldu ne de başka bir şey. Bu arkadaş, sadece beni zorla da olsa eski paketime geçirdi.​
Birkaç gün önce yine online işlem merkezinden faturama baktığımda 67TL olarak çıktığını gördüm. Tabi çıldırdım ve hemen internetten şikayet kaydımı yolladım. Bugün geri dönen temsilci, bana eski paketime dönsem bile 67 TL ödemeye devam edeceğimi, bunun 63 TL'ye düşemeyeceğini söyledi. İyice çıldırdım. Bana bu konuda garanti verilmişti üstelik. Bunu defalarca belirttim ama bana mantıklı bir cevap vermek yerine ezberlediği kalıp lafları söyleyip durdu. İyice sinirlendim, ağzıma geleni söyledim kendilerine. Ve kapattım telefonu.​
Sonuç olarak ben şu an hem eski hızdan paketimi kullanacağım hem de 4 lira fazla ödeyip 67 TL vereceğim. Madem 67 ödeyeceğim beni teklif ettiğiniz pakete yükselt dedim. O paket şu an 69 TL dedi.​
Ben şu an bunun için nasıl bir yol izleyebilirim arkadaşlar. Fikirleriniz nelerdir? Yasal olarak uğraşmaya değer mi? Ya da nasıl uğraşılır? Teşekkürler...​

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler, Öncelikle geçmiş olsun. en kısa sürede bir TT ofisine gidip orada sıkıntınız ile iligli ne yapılabileceğini araştırın. Hem karşınızda düzgünce konuşabileceğiniz biri olmuş olur. Bildiğim kadarı ile TTnet aynı ay içerisinde iki kere tarife değiştirtmiyor. Birde kesinlikle telefonla hiçbir şeye onay vermeyin. Kabul edecekseniz bile TT ofisine gidip kendiniz başvurun.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler hocam, ama inanın ofisler daha da beter. Dünyadan haberleri yok. Ben zaten ısrarla hayır diyordum ama deneme süresi verelim, deneyin, dedikleri için ve ısrarla ek bir ücret olmayacağı garantisini verdikleri için onayladım. Yoksa kesinlikle evet demezdim.

ourcorsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim ülkemizde bu adet artık. Bankacısı,internetcisi,dijiturkcusu d smartcısı hepsinde aynı hikayeler ve benzer maduriyetler. bi gün dayanamayıp çıgrımdan cıkacam agzıma gelenı argoca söyleyecegım telde sonra bıde suclu olucam dıe korkuyom dava acarlar hakaret etti diye .

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Ben saydım ağzıma geleni hocam. Çıktım çileden çünkü. Gerçekten salak yerine koyuyorlar insanı. Temsilci de bu şekilde devam ederseniz görüşmeyi sonlandırmak zorunda kalacam, dedi. Ben de yok, sen sonlandıramazsın ama ben sonlandırırım, dedim ve kapattım :) Temsilcilerin hiçbir etkisi yok hocam, müşterinin gazını alıyolar sadece. Sadece dinliyorlar onlar da sallamıyorlar ki.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Geçmiş olsun. Kapattır gitsin. Başka bir firmadan kullanmaya devam edersin.

2012 ASTRA SEDAN 111. YIL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çoğu zaman serbest internet danışmanlığı bürolarından arayıp ttnetten arıyorum diye insanları kandırıyorlar, sonra al başına belayı, eve kadar fiber internet kablosu çekecekmiş yuh ya :)

Benide daha yeni aradılar tarifem bitiyormuş yeni tarifeye geçmem gerekiyormuş palavra,

beni arayan numarayı geri aradım internet danışmanlık bürosu diye kaset sesi karşıladı.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yasa var elbet ama işleme hızı haksızlığın hızına yetişemedikten sonra tırıvırı.
ttnet ten bu tür sıkıntıları duymaya çok alıştık.3 yıldan fazladır uydunet liyim.Süpriz faturam ve teknik problemlerim de yok çok şükür.Ben olsam kapattırırdım.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TTNET hattım annem uzerine oda baska evde yaşıyor burada biz eşimle yasıyoruz.
SIk sık bizi arayıp annemi isterler baska evde diyince SİZ KİMSİNİZ O HATTI KULLANIYORSUNUZ BU YASAK diyince, BEN OGLUYUM LAN SİZ KİMSİNİZ diyorum, nerden bilelim oglunuzu diyo, GELİN EVE GOSTEREYIM SİZE KIMLIGI YIYORSA DİYORUM... peki ben ogluysam 1 sene internet ucreti almayacagınızı taahut edermisiniz diyorum, ondan sonra YA TELEFONU kapatıyorlar ya özür diliyorlar, sonra annemin telefonunu istiyorlar vermiyorum, VERMEK ZORUNDASINIZ diyorlar, ADRESİM BELLI AVUKATINLA GEL; avukat avukata tartışalım YASAL HAKLARIMIZI diyorumi i AVUKATMISINIZ diyorlar bende EVET BABAMDA BENDE OYLEYİM diyorum diyorum, GENELDE ÖZÜR DİLİYORLAR. Kısacası siz ne kadar .AŞAKLI olursanız o kadar YIMIŞAK LOKUM oluyorlar.
Bir keresinde de biz en eski ILK adsl kullanıcılarındanız, o yuzden bize AKK uygulayamazlar, ancak yeni tarifeye gecersek olur. Bir keresinde bi baktım hız yavasladi aradım AKK nız doldu dediler, DEDİM siz manyakmısınız ben eski uyeyim bana uygulayamazsınız, dedm AVUKATINIZI HAZIRLAYIN, ben geliyorum yuzune soracam HANGİ YASANIN HANGİ MADDESİNE göre bana uyguladınız, sonra bakıyorlar telefondaki SAGLAM biri, PARDON beyfendi diyip duzeltiyorlar hattı

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
TTNet'ten nefret ediyorum ama elmecbur işte...

Bu ay bana da sürpriz yapmışlar. ADSL faturası 69 TL, sabit hat faturası 23 TL gelmiş. Ne oluyor ne bitiyor anlamadım! İlk işim haftaiçi Telekom'a uğramak olacak!

Daha önce bulunduğum yerde uydunet vardı. Anında TTNet'i kapattırıp Uydunet'e geçmiştim. TTNet alternatifi bir şeyler varsa hiç durmayın derim.