Triger sorunu acil

Navaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar ; Bundan yaklaşık 5 yıl öncesine kadar arabadan gırgır diye bişr ses geliyordu. Triger setini açtığımızda corsa devirdaimi takılmış yanlışlıkla kayışta yontulmuş yanlardan hemen değiştirdik kayışı ve seti komple...

Bi kaç gün sonra arabadan yine gırgır sesi gelmeye başladı arada bir ustaya sordum klima bilyasından olabilir dedi...

Aradan 3 yıl falan geçti bu gırgır sesi triger setinden geliyor dedi başka bir usta işte geçen sene tekrar komple seti değiştirdim. Değişimden sonra ses yine kulağıma geldi değiştiren 2. ustaya gittim şarj dinamosundan dedi...

Başka bi ustaya şarj dinamo bilyasını 2 hafta önce değiştirttim. ses yine gitmedi. Bu sefer trigeri en son değiştiren usta ve yine başka bir usta sesin triger kısmından geldiğini söylediler. Cumartesi gel bakalım dedi seti en son değiştiren usta.

Şimdi bana yardımcı olurmusunuz bu ses neden olabilir, bu ustayada pek güvenim kalmadı, habire habire trigeri açıp takıp işçilik mi vericem ben böle acaba diyorum bilemiyorlarmı?

Lütfen bana bi yardımcı olun ses beni delirtecek set değişiyo ses gitmiyo???
acaba gerdirmesini falan mı yanlış yapıyolar....???

Tavsiyelerinizi bekliyorum

baris8945

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım...klima açıkken o ses geliyorsa klima kompresörünün kafasındaki rulmanı dağılmış olabilir.eğer klima kapalıyken geliyorsa v kayışına bi baktır.. v kayışına bağlı bi parçanın rulmanı gidik olabilir..

Navaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım...klima açıkken o ses geliyorsa klima kompresörünün kafasındaki rulmanı dağılmış olabilir.eğer klima kapalıyken geliyorsa v kayışına bi baktır.. v kayışına bağlı bi parçanın rulmanı gidik olabilir..

Bu ses v kayışı sökülüykende geliyor yani içerden herhalde!