Triger seti değişimi sonrası oluşan ses

nornor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
2004 model 60 binde G kasa astram var. ben alalı bir yıl oldu. birkaç gün önce triger setini sanayideki bir fiyat ustasına değiştirttim. değişim sonrası motor çalışmasında bir sorun yok, ancak 1500 devir civarında boşta veya giderken veya motor kompresyona binince her durumda 1500 2000 devir arasında motordan vvvvvvvv diye bir ses geliyor, turbo sesi gibi birşey. bunun nedeni konusunda bir yorumunuzu almak istedim, bana sanki olmaması gerekiyor gibi geldi. sente sorunu olsa daha belirgin sorunlar olması gerekmez mi? kayış gerginliğinin gereğinden az veya çok olması konusuna ne diyorsunuz? ne yapmamı öneriyorsunuz.

Şimdiden teşekkürler.

ckaracaev

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klasik usta cevabi olacak ancak, kullanilan markaya gore bir sure yapabilir boyle, malzeme cinsinden dolayi.

opel_vectra37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede ses geliyor 2000 devirde

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değişm düzgün yapılmaz ise motorun karakteri değişir,sentede hata varsa çekişle ilgili sıkıntı olur araç bağırır fakat gitmez,sabahları özellikle yani motor soğukken tır tır tır gibi sesler gelebilir,gergi ayarı ile ilgili sıkıntı varsa ritmik sesler oluşabilir,triger değişimi sonrası farklı ses oluşacak bir durum olmaz yani rodaj gereken bir işlem değildir eğer sorun olduğunu düşünüyorsanız bence tekrar kontrol ettirmenizde fayda var önemli bir konu çünkü,bendeki araçta sizinki gibi 2004 G serisi trigeri kendim değiştirdim geçen yıl sonuna doğru ekstra ses vs. gibi durum olmadı.

nornor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
set olarak bilyaları ile beraber değişti, orjinall hologramlı GM marka set almıştım. aynı ustaya tekrar gidip durumu anlattım. plastik kapakları söküp gerginliği kontrol etti, avare bilya üzerinde gerginlik ayar çizgileri var, adamlar işaretlemiş yeni kayı, eski kayıuş diye iki çizgi var. ilk açtığımızda yeni kayış çizgisinden biraz daha sağda idi 4mm kadar. dedim bunu tam yeni kayış çizgisine getirelim, dediğim gibi yaptı, yeni kayış çizgisine hizaladı. ses daha çok artar dedi, ve topladık ve dediği gibi ses biraz daha belirginleşti sanki.

bilemiyorum belki de olması gereken ses budur.

bu ses dışında marş alma sorunu, çalışma düzeni sorunu, çekiş sorunu daha bariz bir düzensiz çalıma sesi falan yok.

nornor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekrar merhaba,
bu ses devirdaimden geliyor olabilir mi?

Astrask55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger bir kere basima geldi ses veya arıza uzun sureli olmaz bi yerde patlak verir o ses trigerden değildir normor

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekrar merhaba,
bu ses devirdaimden geliyor olabilir mi?

Tabıkı olabılır.onu anlamak ıcın ustanız devırdaım kayısını cıkarsın calıstırıp 30-40 sn test edın anlasılır sesın nerden geldıgı.

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi