triger kayışı kayık çalışıyor

42huseyin42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar.15 gün önce triger kayışım koptu ve yolda kaldım.eskişehir'de bir tamirciye götürdük ve triger kayışı , devir daim , gergi bilyesi değişti.araba sorunsuz çalışıyor ama triger kayışı dişlilerden 4 milim kadar içe yani motora doğru kayık çalışıyor.şimdi arabaya binmeye korkuyorum yine kayışı koparır diye.sanayi bana 2 saat uzaklıkta.bu kayıklığın sebebi hangi parçadan olabilir bana yardımcı olursanız çok sevinirim.teşekkürler...
opel astra 1.6 si 1994 model
not..: gergi bilyesinin altında pul varmı.benimkinde yok.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gergiden gergiye değişir sanıyorum sağlıklı gerilmemiş kayış yoksa kaymaması gereki kayış kopmaz belki ama yerinden çıkabilir belki gergi sorunludur yeni diyipde güvenmemek lazıım siz aracı normal hızla bir daha servise götürün bence...saygılar...

42huseyin42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet kayış içedoğru sürtüyor.özellikle motor soğukken ses daha net duyuluyor.

Umut38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dişliyi ters takmış olabilirler.dişlinin göbek çıkıntısı olabilir. onun içinde kayış içe kayabilir.

42huseyin42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili opel dostlarım.başka fikri olan yardım edecek yokmu.Konu yukarıda.

hcalik20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun sana. Ben sana şunu söyliyeyim bana göre şu anda kayışın neden kaydığının çok önemi yok. Diyelim ki sebep şu denildi bu senin derdine bir çare olacak mı? Neticede kendi imkanlarınla çözebileceğin bir durum yok. Kayışı takan ustayı aradın mı ''usta nasıl bu iş diye'' Bence ara ona sor. Öncelikle çözmen gereken sorun aracı ustaya nasıl ulaştıracağın gibi görünüyor.

Umut38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerginin Altinda Pul Yok.eğer Gergide Eksenel Kayiklik Varsa Parçadanda Olabilir. Ama Ustana Göstermeni Tavsiye Ederim. Ben Yeni Değiştirdim, Trigeri,devirdayimi. Yanliş Vermişler Kayiş Setini 2000 Motor Vectra Dememe Rağmen Astraninkini Vermişler Onunda Gergi , Kayiş Daha Ufak Onun Için Tekrar Gittim Değiştirdim. Belki öyle Gir Durum Da Olabilir. Parçalar Doğrumuydu?

42huseyin42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabayı değiştirdiğim için bu sorunumun cevabını yazmamıştım.Sorun sadece marş dinamosunun kayışı çok gergin olduğu için yapıyormuş.Bilginize...