Transporter, Caddy, Doblo vs. sürücüleri

crazy_pistols

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
phoenix78 kardeşim forumu okumasam konuya yorum yapmam ama dimi_??

tartışmak çok saçma yani bunu madem rahatsızsın,al plakasını bildir trafiğe..biz de sana yorum yapmayalım...

Son düzenleme:

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bnkz şirket arabasıyla drag yapmak :)

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
phoenix78 kardeşim forumu okumasam konuya yorum yapmam ama dimi_??

tartışmak çok saçma yani bunu madem rahatsızsın,al plakasını bildir trafiğe..biz de sana yorum yapmayalım...

Crazy_pistols kardeşim benim bu forumda bahsettiğim araçlar ile ilgili alıp plakasını şikayet etmemi gerektiren bir olayım olmadı. Farklı konulardan bahsediyoruz. Transporter, Caddy, Doblo vs. demişim. Özellikle dikkat çekiyorum vs. demişim. Burada oturup tüm araçların markalarını yazacak halimiz yok ve özellikle bu araçların sürücülerinden bahsetmişim. Genel olarak diyorum ki özellikle bu araçların sahipleri (ilk başta yazdığım gibi tekrar söz meclisten dışarı diyorum) hızlı ve agrasif araç kullanım halindeler. Kimsenin bana bir kusuru olmadı ama hergün görüyorum yolarda bu araçlara sahip olupta sağ şeritten sakin gideni görmedim. Bunu söylerken sadece şirket araçlarından da bahsetmiyorum. Bu dediğim şeyleri yapan insanlar içinde aile babaları da var. Şimdi modifiyeli içi yapılı gayet güzel transporterlar var. Dışarıdan bu araçların sahiplerinden ve içindeki aileden bu aracın şirket aracı olmadığını anlıyorsun. Benim gördüğüm genel bir izlenim, bunu da tartışmaya açmak istedim. Bakalım herkeste benim gibi mi düşünüyor yoksa ben abartıyormuyum diye. Gördüğüm kadarı ile genel olarak benim gibi düşünenlerin sayısı fazla. Şimdi oturup bu konuyu burada tartışmanın nesi garip. Demişsin ki git şikayet et bizde sana yorum yapmayalım. O zaman teknik servis bölümüne soru soran konu açan arkadaşlarımıza da servise git yorum yapmayalım mı diyecez ?
Sevgili arkadaşım size yorum yapmayın diye yok? Yorum yapılsın diye buraya yazdık konu açtık. Siz yorum yapıyorsunuz bende sizin yazdığınıza yorum yapıyorum. Benim için sorun benim hiç yazmadığım ve bahsetmediğim konularda yorum yapılması. Konuda adı geçen araçlar gayet güzel ve kaliteli araçlar iyide gidiyor olabilirler. Ama benim o araçlardan olsa ben öyle araç kullanmam sonuçta bunlar ticari araç veya konfor için büyük araçlar vs. Yapması gereken hız belli, memlekette kural var nizam var. Ha şöyle gider böyle kaçar diyenler için özelliklerini de koyduk foruma, 170 PS lik modelinin bile maksimum hızı, kalkışı belli. Birde sen bu araçlara binseydin bilirdin bir kullansan anlarsın diyen arkadaşlarda var. Merak etmesinler kullandıkta bindikte. Ayrıca ticaret yapan kişinin işi acele vs. anlayış gösterelim diyen de var, sürat yapmakla, yapmamak arasında varılacak hedefe varmak açısından 5-10 dakika farkeder, bu farkta bence hiç bir insanın hayatıyla veya hastenede geçen acılı günleri ile kıyaslanamaz. Dolayısı ile kurallara herzaman uymak gerekir diye düşünüyorum.
O zaman birileri iyi kaçıyor ne var bunda ben basarım diye alsın birtane Mercedes Travego otobüs (onlarda iyi kaçıyor) makas atsın sellektör yapsın milletin üstüne çıksın.
Bütün bunları sizden alıntı yaparak yazıyorum ama hedef siz değilsiniz. Siz belkide sağ duyulu ve bilinçli bir araç sürücüsü olabilirsiniz fakat şunu unutmayalım trafikte herkes hedef konumunda, Allah korusun birgün bizde böyle trafik canavarlarının kurbanı olabiliriz. Bunun için A ya da B aracına sahip olmaya gerek yok. Hiç bir zaman genelleme yapmıyorum, daha öncede söylediğim gibi aracı ne olursa olsun trafik kurallarına uyan benim aracım hızlı, büyük veya sağlam diye gazın dibini görmeyen arakadaşları tenzih ediyorum. Bizim böyle sürücülere ihtiyacımız var. Sizin içinde aksi bir düşünce içinde değilim kazasız belasız mutlu günler dilerim

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada LND arabanı çok övmüşsün hakkatten merak ettim. görmek isterdim. caravella hastasıydım bi zamanlar...

ben arabamı yada arabalarımı övmem;)...

kendi şahsımıza ait 1 adet tranporter 1 adette carevella var.

şirketimizde 5 adet kango 2 adette connect var.

hepsini kullanıyorum mal teslim etmeye giderken.

araçların kalitesi ortada.

haa bu araba dayımın bir tane vitosu var(fulll VİP yapılı) benim tek göz agrım o ama:D

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
ajandamdan notlar :

28.01.2008 9:00.........Opeli ve 1 tane Lada yi satmak icin ilan verilecek
28.01.2008 10:00.......Arabalara alici varmi diye ilan kontrol edilecek
28.01.2008 17:00.......Arabalar en cok verene okutulacak

29.01.2008 09:00.......Opelin parasina bi transporter alinacak

30.01.2008 10:00...... LAda nin parasina transportera deli bi tuning yapilacak

15.02.2008 09:00 .....Transporter imla Turkiye ye gelinecek, 3-5 tane opelim.net uyesi tokatlanacak ...Plakalari not defterine yazilacak.

18.02.2008 10:00

Bakkaldan 5 kilo pastirma.4 kilo sucuk alinacak, annemle veda edilecek, Moskova ya donmek icin yola cikilacak. Annemin yola doktugu su arabaya gelmesin diye gaza cok seri basilacak.

20.02.2008 09:00..... Opelim nette bu topic bulunup tum tokatladiklarim plaka numaralariyla desifre edilecek, hepsi kudurtulacak,kufredenlere cevap verilmeyecek....

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ajandamdan notlar :

28.01.2008 9:00.........Opeli ve 1 tane Lada yi satmak icin ilan verilecek
28.01.2008 10:00.......Arabalara alici varmi diye ilan kontrol edilecek
28.01.2008 17:00.......Arabalar en cok verene okutulacak

29.01.2008 09:00.......Opelin parasina bi transporter alinacak

30.01.2008 10:00...... LAda nin parasina transportera deli bi tuning yapilacak

15.02.2008 09:00 .....Transporter imla Turkiye ye gelinecek, 3-5 tane opelim.net uyesi tokatlanacak ...Plakalari not defterine yazilacak.

18.02.2008 10:00

Bakkaldan 5 kilo pastirma.4 kilo sucuk alinacak, annemle veda edilecek, Moskova ya donmek icin yola cikilacak. Annemin yola doktugu su arabaya gelmesin diye gaza cok seri basilacak.

20.02.2008 09:00..... Opelim nette bu topic bulunup tum tokatladiklarim plaka numaralariyla desifre edilecek, hepsi kudurtulacak,kufredenlere cevap verilmeyecek....

:kop::kop: iyiydi aman calibralardan uzak dur da sonra desifre olma

_SeRcAn_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı tarz bi olayda benim basıma geldi araba ile balgata doğru gidiyorum 80 km falan hızım arkadan caddy geldi selektör yapıyoo sol şeritteyim ama önüm dolu ben yol wersem bile gidemiyecek neyse ben buna yol wermedim sonra bu yanıma geldi öndekinin araya acmasını bekliyo tam alt geçite doğru gidiyoruz öndeki arayı actı ben gaza basmadım bu bir anda makas attı ama benim ön tamponu sıfır geçtii ben sonra selöktör yaptım korna baya bastım bi özür bile demedi sonra aştiye girdi yoksa yakalasaydım tartışacaktım....

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
aynı tarz bi olayda benim basıma geldi araba ile balgata doğru gidiyorum 80 km falan hızım arkadan caddy geldi selektör yapıyoo sol şeritteyim ama önüm dolu ben yol wersem bile gidemiyecek neyse ben buna yol wermedim sonra bu yanıma geldi öndekinin araya acmasını bekliyo tam alt geçite doğru gidiyoruz öndeki arayı actı ben gaza basmadım bu bir anda makas attı ama benim ön tamponu sıfır geçtii ben sonra selöktör yaptım korna baya bastım bi özür bile demedi sonra aştiye girdi yoksa yakalasaydım tartışacaktım....

17 yasinda trafige cikiyorsun, adam kurallari cignedi diye sikayet ediyorsun ?!?!? Aferin, aynen boyle devam et....

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

17 yaşında ehliyet verilmedigine göre,

sen 17 yaşında ehliyetsiz, bahsettigin üzere konya yolunda geziyorsun öylemi...

inşALLAH karşılaşmayız....

vah benim canım ülkem vah:(